zamknij
Jak radzić sobie z bólem nóg?

Jak radzić sobie z bólem nóg?

W okresie letnim częściej niż zwykle bolą nas nogi. To może być poważny problem zdrowotny. Warto sprawdzić, czy nie jest on spowodowany przewlekłą niewydolnością żylną.

Ból nóg, swędzenie i uczucie ciężkości to pierwsze objawy choroby – mówi serwisowi infoWire.pl dr Joanna Pietroń z Centrum Medycznego Damiana. Nasilają się podczas upałów, które powodują zwiększone ciśnienie żylne w nogach. Problemu nie wolno bagatelizować. Nieleczona niewydolność może doprowadzić do powstania żylaków i innych poważnych schorzeń.

Choroba ta dotyka przede wszystkim kobiety. „Aby przeciwdziałać niewydolności żylnej, warto prowadzić aktywny tryb życia: spacerować, dbać o wagę, unikać gorących kąpieli, sauny oraz depilacji woskiem. Ważne, aby regularnie się wypróżniać” – radzi dr Joanna Pietroń. Istotny też jest dobór obuwia: niech będzie ono wygodne i nie ściska nas w kostkach. Buty na wysokich obcasach nie są dobre dla zdrowia.

Gdy ból nie ustępuje, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. Jeśli one nie pomogą, nie zwlekajmy – udajmy się do lekarza, który zastosuje odpowiednią terapię.

Za nieudzielenie pierwszej pomocy grozi 3 lata więzienia

Nieinwazyjne badania prenatalne. Dlaczego warto je zrobić?

Skomentuj