zamknij
Wystawa fotografii w DeClinic

Wystawa fotografii w DeClinic

Z okazji pierwszych urodzin warszawska Klinika Stomatologiczna DeClinic zaprasza na wystawę fotografii poświęconej działalności charytatywnej w Afryce. Wystawę można obejrzeć w dniach 31 marzec – 12 kwietnia w godz. 9.00 – 20.00.

Niezwykła wystawa fotografii dokumentujących program „Dentysta w Afryce” jest cytatem z misji odbytych w Kamerunie i Namibii.

Dla mieszkańców Afryki ból zębów to codzienność. Bez możliwości skorzystania z pomocy stomatologa cierpią miesiącami ….

Fotografie obrazują niezwykłą historię dr Konrada Rylskiego, który oprócz udzielania pomocy medycznej organizuje za pośrednictwem fundacji lub prywatnych darczyńców wsparcie materialne i zaplecze finansowe dla niezależnych lecznic w Afryce.

Prezentowane fotografie, oprócz reporterskiej relacji z programu „Dentysta w Afryce”, ukazują również życie codzienne mieszkańców wiosek i miasteczek dając poczucie zaufania dla działalności wolontariuszy.

Jednym z sukcesów projektu jest uruchomienie gabinetu w Abong-Mbangu w Kamerunie, którego ciągłość funkcjonowania stara się zapewnić Fundacja „Dzieci Afryki” poprzez propagowanie akcji w Polsce i aktywny kontakt z kolejnymi lekarzami-wolontariuszami.

Wystawa fotografii wzbogacona jest o prezentację narzędzi dentystycznych, które dr Konrad Rylski zabrał ze sobą do Afryki.

Z powodu częstych przerw w dopływie prądu, praca w gabinecie jest bardzo utrudniona. Wielokrotnie trzeba przekładać wizyty umówionych pacjentów, a w sytuacji, kiedy gabinet działa, bazując na pracy lekarzy wolontariuszy, jest to szczególnie duże utrudnienie i strata dla miejscowej ludności. Skutkiem tego jest mniejsza ilość przyjętych w gabinecie pacjentów.

Wystawa organizowana jest we współpracy w Galerią Nizio – Mirosława Nizio, który współtworzył i zrealizował m.in. wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest najczęściej odwiedzaną instytucją kulturalną w Polsce. W chwili obecnej pracuje nad wystawą w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Więcej informacji: www.declinic.pl/wystawa-dentysta-afryce/

Lekarze alarmują: opieka nad chorymi po zawale wymaga poprawy

Diagnostyka – ważny element leczenia stomatologicznego

Skomentuj