zamknij
Zabłyśnij uśmiechem w Nowym Roku

Zabłyśnij uśmiechem w Nowym Roku

Moda na hollywoodzki uśmiech trwa. Idealnie białe zęby przyciągają wzrok, dodają pewności siebie, sprawiają, że częściej się uśmiechamy. Są oznaką prestiżu i kojarzą się z ludźmi sukcesu. Jak zdążyć z pięknym uśmiechem jeszcze przed Nowym Rokiem, radzi lekarz dentysta Irmina Materna, współwłaściciel i Dyrektor Medyczny DeClinic.

Zęby są ważnym czynnikiem pierwszego wrażenia – pozytywnego lub negatywnego. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak duży jest ich wpływ na najważniejsze aspekty naszego życia. Z badania przeprowadzonego przez Kelton Research na ponad 1 tys. Amerykanów wynika, że ładne zęby zwiększają szanse na dostanie pracy o 45% i aż o 57% – na umówienie się na randkę.

W nowym roku mogą więc okazać się katalizatorem pozytywnych zmian w życiu – nowej miłości, lepiej płatnej pracy, podwyżki. Zadbaj o to już dziś. Przed Sylwestrem DeClinic oferuje 40% zniżki na kompleksową estetykę uśmiechu. W weekend 28-29 grudnia piaskowanie, skaling i wybielanie zębów lampą hybrydową Beyond Polus kosztują tylko 900 zł. Wystarczy godzinna wizyta i zyskujemy uśmiech, jakiego nie powstydzi się nawet hollywoodzki aktor.

Czemu są żółte?
Naturalna barwa zębów jest genetycznie uwarunkowana. Może przybierać odcienie od białego, przez kremowe, a nawet szarawe czy żółtawe.

– Z biegiem lat, w efekcie odkładania się na szkliwie zębowym osadów i barwników, kolor zmienia się, ciemnieje – tłumaczy dr Irmina Materna. – Na przebarwienia i żółknięcie zębów wpływa wiele czynników – uszkodzenia szkliwa, kamień nazębny, przyjmowane leki. Procesy te powodują także niektóre substancje obecne w produktach spożywczych m.in. w kawie, herbacie czy czerwonym winie. Kolor zębów pogarsza też palenie papierosów.

Dr Materna jednak uspokaja – proces ten jest odwracalny. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie czyszczenie i wybielanie zębów.Piękne zęby w 3 krokach
– Wielu pacjentów, chcąc mieć piękny uśmiech, przychodzi do gabinetu dentystycznego z prośbą o zabieg wybielania – mówi Irmina Materna. Tymczasem – jak wyjaśnia – wybielanie to ostatnia faza procesu. Wcześniej trzeba zacząć od zrobienia porządków w jamie ustnej. Estetyka uśmiechu zaczyna się od zabiegów higienizacyjnych: skalingu, czyli zdjęcia kamienia nazębnego przy pomocy specjalnej, ultradźwiękowej końcówki oraz piaskowania – zabiegu, który polega na usunięciu osadów, przebarwień i drobin kamienia nazębnego znajdujących się na zębach. To dyskretnie poprawia barwę uśmiechu. Spektakularne efekty daje natomiast wybielanie. Pozwala rozjaśnić kolor zębów nawet o kilka odcieni. Do wyboru mamy dwie główne techniki wybielania: metodę gabinetową – przy użyciu lampy, której efekty działania są natychmiastowe – oraz metodę nakładkową – czyli wybielanie wykonywane samodzielnie w domu.

Wybielanie to w pełni bezpieczny zabieg – zapewnia dr Materna.– Pamiętać jednak należy, aby przeprowadzać je w porozumieniu z lekarzem dentystą. On, znając stan naszego uzębienia, dobierze do niego odpowiednią metodę.

Wszystkie trzy fazy estetyki uśmiechu – skaling, piaskowanie i wybielanie – można wykonać w trakcie jednej wizyty u dentysty. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się przez wiele miesięcy. –Wystarczy pamiętać, aby po zabiegu zrezygnować z produktów spożywczych, które silnie barwią nam zęby – np. z czerwonych buraków, wina czy kawy. To przedłuży efekty wybielania – dodaje dr Materna.

Jej klinika stomatologicznaDeClinic – na ostatni tegoroczny weekend 28 i 29 grudnia przygotowała niespodziankę. Kompleksowa estetyka uśmiechu obejmująca: piaskowanie, skalingi zabieg wybielania zębów nowoczesną lampą Beyond Polus będzie kosztować tylko 900 zł. Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu (22) 11 20 400 lub poprzez stronę: www.declinic.pl/kontakt/

Polski Związek Alpinizmu i PZU wprowadzają nowe ubezpieczenie dla alpinistów oraz pasjonatów gór i sportów górskich

Na łzawiące oczy zimą – krople nawilżające Dexoftyal MD

Skomentuj