zamknij
Światowy Dzień Uśmiechu z LISTERINE

Światowy Dzień Uśmiechu z LISTERINE

Dzisiaj, 4 października znajdźmy 100 powodów do uśmiechu, gdyż przed nami jeden z najszczęśliwszych dni w roku – Światowy Dzień Uśmiechu! Radosne święto, którego symbolem jest znaczek uśmiechniętej buzi na żółtym tle, to triumf szczęścia i radości życia. Do wspólnego świętowania tego dnia zaprasza LISTERINE®.

fot. ATW, materiały prasoweŚwiatowy Dzień Uśmiechu to doskonała okazja, aby piątek, 4 października br. stał się jednym z naszych najszczęśliwszych dni. Piękny, zdrowy uśmiech z pewnością nam w tym pomoże. Spróbujmy tego dnia uśmiechnąć się minimum 100 razy, a świat stanie się piękniejszy!

Uczmy się od dzieci
Kobieta uśmiecha się przeciętnie 62 razy dziennie, a mężczyzna tylko 8, podczas gdy dzieci śmieją się serdecznie średnio 400 razy dziennie!1 Jak mawiał doktor Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – jako dorośli też możemy tego dokonać, przyłączając się do wspólnego świętowania Światowego Dnia Uśmiechu z LISTERINE®.

Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech
50% spośród nas uważa, że uśmiech to pierwszy element, na który zwraca się uwagę przy poznaniu nowej osoby[1]. Ludzie uśmiechający się są bardziej lubiani i chętniej zatrudniani, ponieważ postrzega się je jako bardziej atrakcyjne, wesołe i towarzyskie. Powszechnie wiadomo, że gdy często się uśmiechamy mniej się stresujemy. Uśmiechanie się przychodzi nam łatwiej, gdy możemy pochwalić się zdrowymi zębami. Według badań konsumenckich agencji AAP wynika, że aż 80% osób nie jest zadowolonych ze swojego uśmiechu.1 Aby to jednak zmienić wystarczy tylko odpowiednia pielęgnacja oraz stosowanie się do zaleceń LISTERINE®. – programu Totalnej Ochrony Zdrowia Zębów.
fot. ATW, materiały prasoweJak się przygotować do Światowego Dnia Uśmiechu?
Zacznij Światowy Dzień Uśmiechu od porannej pielęgnacji. Dokładne umycie zębów o poranku zapewni Ci świeżość i dobre samopoczucie. Wystarczą tylko 3 kroki, abyśmy tego dnia jak i przez cały rok, cieszyli się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Krok 1. Szczotkuj zęby pastą z fluorem codziennie przez 2 minuty.

Krok 2. Przynajmniej raz dziennie czyść przestrzenie między zębami za pomocą nici dentystycznej.

Krok 3. Dwa razy dziennie, po szczotkowaniu zębów płucz jamę ustną dobrym płynem ochronnym, takim jak LISTERINE®.

Tylko 30 sekund wystarczy, aby płyn LISTERINE® usunął bakterie z całej jamy ustnej, docierając do wszystkich miejsc trudnodostępnych dla szczoteczki i nici. Dla porównania szczotkowania oczyszcza jedynie 60% powierzchni zębów, pozostawiając bakterie znajdujące się w płytce nazębnej w przestrzeniach międzyzębowych, a także na języku i po wewnętrznej stronie policzków.

O Światowym Dniu Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu został ustanowiony w 1999 roku i jest obchodzony zawsze w pierwszy piątek października. Radosne święto zostało zainicjowane przez Harveya Balla, twórcę słynnego znaczku uśmiechniętej buzi na żółtym tle.

[1] listerine.pl/ciekawostki.html

Tylko niecałe 4 proc. Polaków szczepi się przeciwko grypie

Nowa metoda powiększania piersi

Skomentuj