zamknij
Czy żucie gumy zastąpi szczotkowanie zębów?

Czy żucie gumy zastąpi szczotkowanie zębów?

Wizerunek osób żujących gumę zmieniał się na przestrzeni lat. Obecnie sięgamy po nie głównie po to, żeby odświeżyć oddech i zadbać o naszą higienę. Czy żucie gumy zastąpi szczotkowanie zębów?

Żucie gumy jeszcze w latach 80-tych i 90-tych miało buntowniczy charakter, np. w trakcie rozmowy z drugą osobą, czy na lekcji było widziane jako oznaka arogancji bądź lekceważenia. Obecnie, stosunek do jej użytkowania jest zupełnie inny. Dzisiaj służą one głównie dbaniu o higienę jamy ustnej i jej odświeżeniu. Dzięki regularnemu sięganiu po drażetki, zyskujemy poczucie, że jesteśmy nowoczesnymi, świadomymi osobami, które zdają sobie sprawę, że piękny i zadbany uśmiech oraz świeży zapach z ust jest istotnym czynnikiem w odzyskaniu pewności siebie oraz zrobieniu pierwszego dobrego wrażenia.

Natychmiastowe odświeżenie pod ręką

Wybór gumy do żucia zależy od potrzeby, jaką chcemy nimi zaspokoić. Jeśli ma to być odświeżenie oddechu, warto sięgnąć po miętową. Tym samym korzystamy z produktu zapewniającego świetny, orzeźwiający smak, który jednocześnie pomaga pozbyć się resztek pożywienia z zębów oraz poprawia naszą pewność siebie. Jest to idealne wyjście dla tych, którzy nie wyobrażają sobie, żeby nie sięgnąć po gumę po obiedzie czy lunchu zjedzonym na mieście. Często gumy mają również dodatkowe właściwości, takie jak płynne nadzienie intensyfikujące uderzenie mięty, cechujące się wręcz natychmiastowym działaniem odświeżającym. Na rynku istnieją również gumy posiadające w składzie ksylitol zamiast cukru. Ten naturalny słodzik ma właściwości przeciwpróchnicze oraz ułatwia przyswajanie wapnia.

Warto wiedzieć, że gumy do żucia są również produktem polecanym osobom na diecie. Dzięki samej czynności żucia można „oszukać żołądek” poprzez symulowanie efektu jedzenia, dzięki czemu nie dostarczamy żołądkowi kalorii.

Owocowe smaki dla przyjemności

Podczas gdy gumy miętowe wybieramy ze względu na ich funkcjonalność, te o smakach owocowych mają za zadanie sprawiać przyjemność. Jednak nie oznacza to, że są mniej wartościowe od tych odświeżających. – Wiele osób nie wie o tym, że smakowe gumy również są dostępne w wersji bez cukru. Dlatego jeśli bardziej niż na odświeżeniu zależy nam na smaku to wybór gumy owocowej bezcukrowej będzie równie zdrową opcją co sięgnięcie po miętowy odpowiednik, a dodatkowo pozwoli na delektowanie się jej smakiem – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager w Perfetti Van Melle Polska.

Czy spożywanie gum do żucia spowoduje, że konsumenci odstawią swoje szczoteczki do zębów? – To się raczej nigdy nie wydarzy. Żucie gumy ma jedynie wspomagać higienę jamy ustnej, a nie zastępować cały proces dbania o nią – odpowiada Michał Bonecki.

Źrodło: wwww.newsrm.tv

MZ: większe limity przyjęć na kierunki lekarskie

Kleszczowe zapalenie mózgu – groźne i nieprzewidywalne

Skomentuj