zamknij
Kobiety najczęściej poprawiają piersi i nos, a mężczyźni łysinę i powieki

Kobiety najczęściej poprawiają piersi i nos, a mężczyźni łysinę i powieki

Upiększającym zabiegom chirurgicznym poddają się już nie tylko gwiazdy, lecz także osoby, które pracują w biznesie. Chcą one najczęściej w ten sposób pozbyć się kompleksów. Kobiety w Polsce najchętniej poprawiają piersi oraz nos, a mężczyźni powieki i łysinę.

Chirurgia plastyczna nie jest zarezerwowana dla gwiazd. O zabiegach wiedzą już wszyscy. Oglądamy różne programy, są gazety, są książki. Pacjenci często pracują w korporacji albo mają prywatne biznesy i decydują się na to, żeby coś poprawić. – mówi dr n. med Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej.

W ten sposób osoby te najczęściej leczą kompleksy lub skutki upływu czasu.

– Nierzadko te osoby przychodzą na konsultacje do chirurga plastyka pod wpływem impulsu. Rozmawiamy o ich kompleksach. Są one rozmaite, czasem zupełnie wydumane, a czasem są widoczne w pierwszym momencie jak pacjent wchodzi. – tłumaczy agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Piotr Osuch.

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej to u kobiet korekcja piersi, głównie ich powiększenie. Służą do tego silikonowe wkładki, które są albo anatomiczne, czyli w kształcie przypominają naturalną pierś, albo okrągłe.

– U każdej pacjentki implanty są dobierane indywidualne. To zależy od szerokości klatki piersiowej, od typu budowy, czyli to jest sprawa, która wymaga bardzo skrupulatnego mierzenia i to się odbywa przed zabiegiem. – mówi dr Piotr Osuch.

Zanim pacjentka zdecyduje się na rozmiar i rodzaj wkładki może ona takie implanty przymierzyć, aby mieć pewność, że będzie czuła się dobrze z nowym biustem.

Bardzo popularnym zabiegiem u pań jest także korekcja nosa. Jak ocenia dr Osuch, wiele kobiet marzy o nowym wyglądzie nosa, nawet jeśli wygląda on dobrze i wydawałoby się, że nie powinien rodzić kompleksów.– Czy to będzie zbyt duży czubek nosa, czy to będzie garb na nosie, każdy jest skory, żeby ten nos sobie jakoś poprawić. – tłumaczy lekarz.

Wśród panów najczęstsze zabiegi chirurgii plastycznej to korekcja powiek. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się u mężczyzn właśnie w tej okolicy. Zmorą mężczyzn są również wypadające włosy. Na szczęście technika przeszczepiania włosów jest tak zaawansowana, że po zabiegu wyglądają one zupełnie naturalnie.

– Nawet fryzjerzy nie domyślają się, że tam coś było korygowane, że tam jest ręka ludzka, a nie, że ktoś zawsze miał takie włosy po prostu. – dodaje lekarz.

Kolejny problem, z którym walczą mężczyźni to ginekomastia, czyli powiększenie się sutka w wyniku rozrostu tkanki tłuszczowej, włóknistej i gruczołowej.

– Coraz więcej młodych mężczyzn ma problem z dużym biustem i tutaj przychodzą z nadzieją, że ten biust będzie mniejszy. Można tu zaproponować albo odsysanie tkanki tłuszczowej, która tak modeluje piersi, że wyglądają na kobiece, albo można usunąć duży gruczoł. Bo też może być tak, że przerost gruczołu piersiowego u mężczyzny może być objawem choroby i to jest jedną z form leczenia. – objaśnia dr Osuch.

Niewielu pacjentów reumatologicznych ma dostęp do leczenia biologicznego

Polski turysta wciąż wybiera last minute, ale rośnie standard wycieczek

Skomentuj