zamknij
TOP zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

TOP zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Problemy natury estetycznej mężczyzn nie odbiegają od tych, na które najczęściej narzekają kobiety. Chęć wyglądania atrakcyjnie sprawia, że panowie coraz częściej odwiedzają gabinety kosmetologów i dermatologów. Na co najczęściej skarżą się mężczyźni i jakie zabiegi są wśród nich najpopularniejsze?

– Choć skóra mężczyzn starzeje się wolniej niż kobiet, już po 30 roku życia pojawiają się u panów pierwsze zmarszczki, zmniejsza się elastyczność i jędrność skóry. Niezdrowe nawyki żywieniowe, ale przede wszystkim brak ochrony przeciwsłonecznej i podstawowej pielęgnacji domowej sprawiają, że oznaki starzenia pojawiają się jeszcze szybciej. Na szczęście wielu panów ma coraz większą świadomość i chętniej korzysta z zabiegów kosmetycznych jak i zabiegów medycyny estetycznej – mówi Agnieszka Pękala, kosmetolog z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Walka ze zmarszczkami
Redukcja zmarszczek i odżywianie skóry to nie tylko domena kobiet. W przypadku zmęczonej i pozbawionej elastyczności skóry sprawdzi się zabieg mezoterapii igłowej. Polega on na dostarczaniu za pomocą iniekcji, nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy czy aminokwasy. Mezoterapia wpłynie na nawilżenie głębokich warstw skóry, a co za tym idzie poprawi się jej jędrność i elastyczność.

Owłosieniu mówimy stop
Dlaczego mężczyźni decydują się na depilację laserową? Wielu panów przyznaje, że do usuwania zbędnego owłosienia namówiły ich partnerki! – Depilacja polecana jest każdemu, kto pragnie zwiększyć komfort życia, ale przede wszystkim stosowana jest w sytuacjach problematycznych takich jak zapalenie mieszków włosowych. Dla trwałego efektu zalecane jest wykonanie serii zabiegowej dobieranej indywidualnie do potrzeb klienta – dodaje kosmetolog z Kliniki VESUNA.

Koszmar zmarszczek mimicznych
Problem zmarszczek mimicznych dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Według naukowców mięśnie twarzy kurczą się dziennie ok 15 000 razy. Zmarszczki mimiczne powstają na skutek naturalnej pracy mięśni twarzy. Wraz z utratą elastyczności i jędrności na skórze pojawiają się nieestetyczne i trwałe bruzdy.

Najskuteczniejszym sposobem na redukcję zmarszczek mimicznych jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej, która ma za zadanie ograniczyć pracę konkretnych mięśni twarzy. Na skutek ich rozluźnienia dochodzi do wygładzenia niechcianych bruzd. Wśród domowych porad, by zahamować proces tworzenia się zmarszczek mimicznych, zaleca się regularny masaż tych okolic najlepiej przy użyciu preparatów bogatych w składniki aktywne takie jak witamina C.

Źródło: VESUNA

10 ciekawostek o Mazurach

Jak przygotować ciało do lata?

Skomentuj