zamknij
Mezoroller – nowy sposób na walkę z problemami skóry twarzy

Mezoroller – nowy sposób na walkę z problemami skóry twarzy

Problemy z jędrnością skóry twarzy, potrądzikowymi bliznami czy zmarszczkami to zmora niejednej kobiety. Jeśli tradycyjnie stosowane w domu kosmetyki zawodzą, panie często decydują się na mezoterapię. Teraz zabieg można wykonać samemu bądź w gabinecie kosmetycznym przy użycia mezorollera.

Mezoroller ma za zadanie przede wszystkim pogrubić naskórek, odbudować włókna kolagenowe i elastyczne, spłycić rozstępy, zmarszczki czy wszelkie blizny potrądzikowe. Przede wszystkim odbudować naskórek – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Karina Zontek z firmy Bio-Estetic, dystrybutora produktów i urządzeń kosmetycznych.

Mezoroller to niewielkie urządzenie, które w zależności od problemu skórnego wyposażone jest w mikroigły o dwóch różnych długościach. Urządzenie wykonuje na danym obszarze skóry mikronakłócia, dzięki którym poprawia się kondycja skóry.

Po użyciu mezorollera składniki preparatów, które nałożone zostaną podczas zabiegu lepiej wnikają w skórę. Jeśli zabieg wykonywany jest w zakładzie kosmetycznym, specjalista może zaaplikować na twarz m.in. witaminę C, peptydy biomimetyczne, krzem, składniki silnie napinające, ekstrakt z kawioru czy z łososia.

– Ważne, aby to były czyste preparaty. Jeżeli jest to możliwe bez konserwantów. Albo w postaci sprayu, albo w postaci pojedynczych ampułek. Żeby to nie były preparaty nabierane czy z kremu, czy pipetką – tłumaczy Karina Zontek.

Po wykonaniu masażu przy użyciu mezorollera, skóra twarzy może przez pewien czas być podrażniona. Zaczerwienienie może utrzymywać się do dwóch dni, dopóki skóra się nie zregeneruje.

Osoby po białaczce mogą żyć normalnie. Uświadomić ma to wyprawa „Szpik na Szczyt”

W kolejce po zdrowie

Skomentuj