zamknij
Laserowe leczenie i usuwanie blizn potrądzikowych

Laserowe leczenie i usuwanie blizn potrądzikowych

Cera trądzikowa i blizny po trądziku są utrapieniem nie tylko nastolatków, dotykają także wielu dorosłych. Bywa tak, że choć okres trądzikowy już dawno przeminął, zmiany nie zniknęły całkowicie z twarzy. Jak sobie z nimi poradzić?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że trądzik to stan zapalny. Organizm próbując się przed nim bronić, zachowuje się identycznie jak w przypadku innych schorzeń. Komórki układu odpornościowego zwalczają infekcję oraz wspomagają procesy gojenia uszkodzonej tkanki. Często jednak nie są to wystarczające działania.

Aby pozbyć się wyprysków należy wyeliminować martwe bakterie i komórki zalegające wewnątrz oraz wokół nich. W przeciwnym razie powstająca na nowo tkanka będzie zbyt cienka i nieprawidłowo zbudowana. Tym samym na twarzy pojawi się widoczna blizna zanikowa, której wielkość zależna będzie od stopnia zaawansowania trądziku znajdującego się w tym miejscu. Z pomocą przychodzą innowacyjne zabiegi laserowe.

Zastosowanie laserów FOTONA SPECTRO SP oraz DUALIS SP pozwala na jeszcze skuteczniejsze usunięcie blizn potrądzikowych. – tłumaczy dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Martwy naskórek jest likwidowany warstwa po warstwie, dzięki czemu efekt wyrównania jest bardzo precyzyjny. Jednocześnie następuje także kontrolowane przegrzanie skóry, które prowadzi do remodelingu położonych głębiej struktur. – dodaje.

Wykorzystanie technologii laserowych, które trwale usuwają blizny potrądzikowe pozwala skutecznie wygładzić skórę. To remedium dla wszystkich, którzy do tej pory nieskutecznie borykali się z problemem widocznych blizn.

Źródło: VESUNA

fot. materiały prasowe

Coraz chętniej latamy w Sylwestra. Nie tylko za granicę

Jak walczyć ze skurczami mięśni?

Skomentuj