zamknij
Cztery wymiary odmłodzenia skóry dzięki technologii laserowej FOTONA 4D

Cztery wymiary odmłodzenia skóry dzięki technologii laserowej FOTONA 4D

Większości osób lifting kojarzy się z inwazyjnym zabiegiem, wykonywanym przy pomocy skalpela. Dzięki innowacyjnej technologii, dostępnej w renomowanych klinikach medycyny estetycznej efekt młodszego wyglądu można uzyskać bez długiego okresu rekonwalescencji. Takie rezultaty stały się możliwe dzięki laserowemu EndoLiftingowi FOTONA 4D.

Laserowy EndoLifting twarzy FOTONA 4D to skuteczny, a jednocześnie mało inwazyjny sposób na zniwelowanie widocznych oznak starzenia się skóry. Tym co wyróżnia tą metodę jest wysoka efektywność uzyskana poprzez połączenie czterech innowacyjnych procedur w jedną skuteczną terapię odmładzającą. – tłumaczy dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Dzięki wykorzystaniu różnych długości fal świetlnych laser oddziałuje na skórę na całej jej grubości. Czyni to zabieg niezwykle kompleksowym i pozwala skutecznie konkurować ze znacznie bardziej inwazyjnymi, tradycyjnymi zabiegami liftingującymi. Po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona, jednocześnie nie wyglądając na sztucznie napiętą.

Każdy z etapów odpowiada za inny efekt.

Etap I – EndoLifting
Na tym etapie działanie lasera skupia się na wewnętrznych warstwach skóry. Są one delikatnie podgrzewane, co powoduje skurczenie się odpowiedzialnych za sprężystość  włókien kolagenowych. Zabieg wypełnia bruzdy nosowo wargowe, stymuluje skórę do regeneracji, trwale ją ujędrnia oraz zwiększa jej objętość. To pierwszy zabieg, który polega na stymulacji tkanek od wnętrza jamy ustnej.

Etap II – FRAC3D
Ta część zabiegu skupia się na nieablacyjnym usunięciu specyficznych niedoskonałości skóry głęboko w niej osadzonych. Powoduje ona również dalszy efekt ujędrniający. W wyniku zabiegu na różnej głębokości skóry powstają drobne, regionalne punkty wysokiej temperatury. Skóra staje się wyraźnie zagęszczona, a także widoczne jest jej znaczne ujędrnienie.

Etap III – PIANO
Etap ten to dalsze, bezpieczne podgrzewanie i ujędrnianie skóry na całej jej powierzchni. Co najważniejsze wiązka lasera dociera w nim również do tkanki podskórnej co zapewnia trwały, kompleksowy efekt. Na tym etapie wykorzystywany jest ultra-długi impuls lasera Nd:YAG.

Etap IV – SupErfacial
Na koniec całej procedury wykonywany jest delikatny peeling laserowy (zimna ablacja laserowa) oddziałując na zewnętrzną warstwę skóry, widocznie ją rozjaśnia i odmładza. Potęguje on już osiągnięte efekty i usuwa widoczne niedoskonałości skóry.

Endolifting laserowy FOTONA 4D warto wykonać w sezonie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na ekspozycję na promienie słoneczne.

Źródło: VESUNA

fot. materiały prasowe

Zostań honorowym krwiodawcą

Jedna trzecia chorych umiera w pierwszych 3 miesiącach od wystąpienia udaru. Pacjent ma szanse, jeśli trafi do szpitala w ciągu 2 godzin

Skomentuj