zamknij
Jak powiedzieć NIE letnim przebarwieniom skóry?

Jak powiedzieć NIE letnim przebarwieniom skóry?

Wakacje kojarzą się z błogim relaksem i przygodami, podczas których często zapominamy o odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed słońcem. W rezultacie przywozimy z urlopu mało atrakcyjne pamiątki, jak piegi i przebarwienia. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odzyskać nieskazitelną cerę.  

Główna przyczyna powstawania zmian pigmentacyjnych, piegów oraz melasmy wiąże się z nadmiernym gromadzeniem melaniny w jednym miejscu. Plamki powstają, gdy w komórkach barwnikowych zaburza się produkcja tej substancji lub gdy rozkłada się ona nierównomiernie.

Ciemne plamy na skórze posiada aż 90 proc. kobiet po pięćdziesiątce i 30 proc. po 30. roku życia. To panie są również najbardziej narażone na przebarwienia. Po pierwsze dlatego, że częściej niż mężczyźni opalają się, zarówno w solarium jak i na słońcu. Po drugie, to kobiety zażywają tabletki antykoncepcyjne, zachodzą w ciążę i mają menopauzę. Wówczas najczęściej pojawiają się przebarwienia, zazwyczaj na policzkach i czole. O skłonności do powstawania zmian kolorystycznych skóry mogą również decydować geny. Ryzyko tworzenia się przebarwień wzrasta u osób cierpiących na choroby wątroby czy tarczycy.

Niezbędna ochrona
W walce z przebarwieniami niezwykle ważna jest profilaktyka. W lecie nie wahajmy się stosować kremów z wysokimi faktorami chroniącym przed promieniowaniem UV. Najlepsze będą wodoodporne kosmetyki, które nie ograniczą wakacyjnych aktywności. Podczas urlopu dbajmy również o to, by plecy, ramiona oraz dekolt były okryte lekką tkaniną. Po twarzy, właśnie te miejsca są najbardziej narażone na działanie słońca i powstawanie nieatrakcyjnych plam.

W pozbyciu się lekkich przebarwień mogą pomóc domowe sposoby. Należy do nich stosowanie kremów rozjaśniających lub własnoręcznie przygotowanych maseczek z ogórka czy cytryny.

Jak odzyskać gładką cerę?
Jeśli domowe sposoby nie zadziałają, z pomocą przyjdzie dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej. To właśnie z nim najlepiej konsultować wszelkie zmiany skórne. Lekarz jest w stanie określić, z jakim rodzajem przebarwień mamy do czynienia oraz zaproponuje najlepsze rozwiązanie, które w dużej mierze będzie zależało od głębokości i rozległości występowania zmiany skórnej.

Sprawdzonym sposobem na usunięcie przebarwień jest zastosowanie innowacyjnego lasera DISCOVERY PICO. – Impulsy lasera generują efekt fotoakustyczny, który trafia do cząsteczek pigmentu, pozostawiając nietknięte otaczające tkanki. DISCOVERY PICO rozbija barwnik na drobny pył, który jest w łatwy sposób eliminowany przez układ odpornościowy – mówi dr Agnieszka Drożniak, lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA. – DISCOVERY to najsilniejszy na rynku laser medyczny działający w nowoczesnej technologii pikosekundowej. Dzięki temu wykonywane za jego pomocą zabiegi są w pełni bezpieczne i komfortowe, a rekonwalescencja ogranicza się do minimum – dodaje ekspert.

Zastosowanie lasera DISCOVERY PICO jest bardzo szerokie. Umożliwia także redukcję blizn oraz rozstępów, a także usuwa niechciane tatuaże.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

dostarczył InfoWire.pl

Dzięki postępowi w medycynie szpiczak może być chorobą przewlekłą a nie wyrokiem. Nowe terapie są jednak jeszcze poza zasięgiem polskich pacjentów

Polacy coraz częściej pożyczają pieniądze na prywatne zabiegi medyczne, przede wszystkim stomatologiczne. Pożyczki sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych

Skomentuj