zamknij
Tokio – faworyt Polaków w czerwcu

Tokio – faworyt Polaków w czerwcu

Japonia drugim najpopularniejszym kierunkiem linii Emirates w czerwcu.

http://www.sxc.hu/Linie Emirates sprawdziły, że Tokio było drugim pod względem popularności miastem, do którego wybierali się ich pasażerowie w czerwcu. Pierwsze miejsce nieustająco zajmuje kosmopolityczny Dubaj, a trzecie – tętniący życiem Singapur.

W czerwcu lotnisko Tokio Narita było drugim po Dubaju najczęściej wybieranym miejscem docelowym pasażerów linii Emirates z Polski. Stolica Japonii wyprzedziła m.in. Singapur, Male i Szanghaj. Wpływ na popularność Japonii miały dogodne połączenia Emirates do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Linie Emirates oferują loty do Tokio na lotniska Narita oraz Haneda, a także do Osaki na lotnisko Kansai.

Lot z Warszawy do Tokio trwa ok. 20 godzin. Aby zrobić sobie przerwę w podróży, wielu klientów Emirates korzysta z usługi Dubai Connect, która pozwala podróżującym odwiedzić Dubaj i odpocząć przed kolejnym lotem w jednym z wielu hoteli.

Po przybyciu do Tokio, z lotniska do centrum miasta najłatwiej i najszybciej można dotrzeć koleją. Japan Railways i Keisei Electric Railway dowożą przyjezdnych szybkimi kolejkami.

http://www.sxc.hu/Ułatwieniem dla Polaków podróżujących do Japonii jest częściowe zniesienie obowiązku wizowego dla podróży w celach turystycznych na wyjazdy do 90 dni. Brak obowiązku wizowego dotyczy też podróży służbowych na konferencje czy spotkania biznesowe, a jako wiodące centrum biznesowe Azji, stolica Japonii przyciąga biznesmenów z całego świata. Podróżując w klasie biznes w samolotach linii Emirates można pozostać w kontakcie ze współpracownikami i rodziną nawet na wysokości 1200 m, dzięki możliwościom komunikacyjnym systemu rozrywki pokładowej ice. Pasażerowie podróżujący Airbusami A380 mogą m.in. korzystać z pokładowego Wi-Fi i wysyłać sms oraz maile ze swojego fotela.

Tokio przyciąga co miesiąc prawie milion turystów. Słynie zarówno z miłości do futuryzmu (szybkie pociągi, ogromne parki z grami wideo i obsesja na punkcie robotyki), jak i tradycji – kwitnących wiśni, ceremonii parzenia herbaty i skłaniających do refleksji świątyń. Dwa najbardziej znane symbole miasta to Tokyo Tower, wysoka na 333 metry pomarańczowo-biała konstrukcja przypominająca kształtem wieżę Eiffla oraz most Rainbow Bridge, stwarzający okazję do 918-metrowego spaceru i podziwiania panoramy Tokio i nabrzeża. To niebywale ludne, tłoczne i nigdy nieodpoczywające miasto jest bezpiecznym i przyjemnym miejscem wartym odwiedzenia.

Polacy sami szukają noclegów na wakacje

Turcja – spotkanie z Orientem

Skomentuj