zamknij
Skuteczna dieta bez wyrzeczeń

Skuteczna dieta bez wyrzeczeń

Szybko żyjemy, szybko jemy, a co za tym idzie również waga naszego ciała szybko rośnie w górę. Co jakiś czas przychodzi moment, gdy zastanawiamy się nad zastosowaniem diety. Czy rzeczywiście istnieje skuteczna metoda na zgubienie zbędnych kilogramów? O czym powinniśmy pamiętać stosując dietę?

Owocowa, warzywna, mleczna, białkowa albo zwykła popularna głodówka diet, które mają pozwolić na zrzucenie zbędnych kilogramów, jest od wyboru do koloru. Co prawda większość z nich przynosi efekty w postaci szybkiego zmniejszenia wagi, ale niekoniecznie jest to z pożytkiem dla naszego organizmu. I co ważne – jak szybko chudniemy, tak równie szybko powracamy do wagi sprzed zastosowania żywieniowych tortur.

Agnieszka Piskała, dietetyk z firmy Nestle twierdzi, że „[..] Nie ma tak naprawdę diety cud i to jest chyba straszna informacja dla wielu osób. Szczególnie powinny wiedzieć to kobiety podejmujące rękawicę odchudzania, że nie ma diety, która sprawdziłaby się skutecznie raz na zawsze.”

Co zatem zrobić by dieta była skuteczna? Najlepszą metodą pozbywania się zbędnych kilogramów jest stopniowe odchudzanie. Ubytek masy ciała powinien wynosić od 0,5 do 1 kilograma tygodniowo, czyli od 2 do 4 kilogramów miesięcznie. Takie tempo jest bezpieczne dla zdrowia, a co najważniejsze gwarantuje satysfakcjonujące i stałe rezultaty.

Zanim jednak wskazówka na wadze zacznie spadać, warto pamiętać o zasadach prawidłowego żywienia, które wymagają dostosowania do indywidualnego trybu życia i dotychczasowych nawyków. Dobra dieta to taka, podczas której nie musimy rezygnować z ulubionych potraw. Jak podkreśla Agnieszka Piskała „[…] Nasze nawyki żywieniowe powinny być modyfikowane zgodnie z naszym sumieniem, zgodnie z naszym żołądkiem. Nauczmy się jeść pięć posiłków, nauczmy się wybierać zdrowe produkty, nauczmy się jeść mniejsze porcje. To są kolejne kroki, które służą zmianie nawyków żywieniowych.”

W walce z kilogramami niewątpliwie ważną sprawą jest wsparcie najbliższych, którzy mają ogromną moc motywowania osoby podejmującej się odchudzania. Dietę warto stosować pod okiem specjalisty, który w momencie zatrzymania wagi i braku spektakularnego efektu odchudzania wytłumaczy fizjologicznie, dlaczego tak się dzieje i wspomoże osobę odchudzającą się. Tak, by nie zaprzepaściła swojej pracy narażając się na wystąpienie efektu jo-jo.

Trivagin żel – „must have” kobiecej apteczki

Szpital w Brzozowie pełen kolorów

Skomentuj