zamknij
Czemu nie warto być otyłym

Czemu nie warto być otyłym

Otyłość to wielki problem zdrowotny i gorsze jakościowo i krótsze życie, nie wspominając już o problemach społecznych.1/3 Europejczyków cierpi z powodu otyłości!

Otyłość, to jednak też problem jednostkowy, z którym wielu z nas będzie musiał się zmierzyć wcześniej czy później. Dlatego już teraz, nie ważne czy masz prawidłową wagę czy wchodzisz w fazę otyłości, warto pomyśleć o naszym nadmiarze kilogramów.

Zacznij od sprawdzenie czy masz problem z wagą i kilogramami. Idealnym narzędziem ku temu jest kalkulator indeksu BMI, który oblicza stosunek wagi do wzrostu. Kiedy poznasz swój wskaźnik BMI, zdasz fobię sprawę na jakim etapie nieprawidłowej wagi jesteś. Czy masz prawidłową wagę czy nie zawsze powinnaś (powinieneś) pamiętać o właściwym odżywianiu. Pierwszą podstawą zasadą jest jesć nie więcej niż potrzebuje twój organizm. Niestety zazwyczaj jemy więcej niż potrzebujemy.

Druga sprawa, to pamiętanie o nowej piramidzie żywieniowej, która jest podstawą zdrowe żywienia. Nie możesz też zapomnieć o aktywności fizycznej. Wyprawa na basen, rower czy zwykłe bieganie, jest podstawą nie tylko odchudzania ale i zdrowego życia. Sama dieta bowiem może Pozowic ci zgubić kilogramy ale by zgubić je trwale i do tego zyskać bodziec i energie do życia, musisz zacząć się ruszać.

Jak często należy ćwiczyć? Najlepiej robić to 3-4 razy w tygodniu. Możesz na przykład wykonać trening fitness i aerobik słuchając muzyki czy oglądając telewizje. Możesz też udać się do klubu fitness czy na siłownie gdzie profesjonalni instruktorzy pokaże Ci jak ćwiczyć skutecznie.

Efekt jo-jo a odchudzanie

Dobra dieta to podstawa!

Skomentuj