zamknij
Ćwicz latem, ale koniecznie uważaj na swój organizm

Ćwicz latem, ale koniecznie uważaj na swój organizm

Płaski brzuch, wysportowane ciało, ładna sylwetka – cel osiągnięty. Jednak wakacje to nie czas na odpoczynek od ćwiczeń. Nie warto szukać wymówek – o kondycję trzeba dbać zawsze. Jest kilka wskazówek, które pomogą pracować nad formą pomimo upału.

W okresie wakacyjnym, tak jak przez cały rok, należy ćwiczyć 2–3 razy w tygodniu. „W upały lepiej trenować w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jeśli jednak zdecydujemy się na ćwiczenia na świeżym powietrzu, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie doprowadzić do odwodnienia lub przeciążenia organizmu” – mówi serwisowi infoWire.pl trener osobisty Piotr Wasil z Medical Fitness.

Podczas wakacyjnego treningu trzeba odpowiednio nawadniać organizm – należy pić wodę oraz napoje izotoniczne, często, lecz małymi łykami. Warto ćwiczyć w godzinach porannych lub wieczornych – jest wtedy chłodniej. Dobrym pomysłem będzie również wybieranie sportów, które można uprawiać w wodzie.

„Jogging w samo południe to nie najlepszy pomysł. W trakcie intensywnych ćwiczeń aerobowych temperatura ciała się podnosi, co w połączeniu z wysoką temperaturą zewnętrzną może skutkować przegrzaniem i omdleniem” – ostrzega ekspert. Nie zwalnia nas to jednak z dbania o formę – wystarczy, że zmniejszymy trochę wysiłek.

Photo credit: HealthGauge / Foter / CC BY

Zaplanuj podróż bez wychodzenia z domu

Robisz zdjęcia? Nie wolno ci fotografować wszystkiego

Skomentuj