zamknij
Jak powiedzieć NIE letnim przebarwieniom skóry?

Jak powiedzieć NIE letnim przebarwieniom skóry?

fot. materiały prasowe

Wakacje kojarzą się z błogim relaksem i przygodami, podczas których często zapominamy o odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed słońcem. W rezultacie przywozimy z urlopu mało atrakcyjne pamiątki, jak piegi i przebarwienia. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odzyskać nieskazitelną cerę.  

Główna przyczyna powstawania zmian pigmentacyjnych, piegów oraz melasmy wiąże się z nadmiernym gromadzeniem melaniny w jednym miejscu. Plamki powstają, gdy w komórkach barwnikowych zaburza się produkcja tej substancji lub gdy rozkłada się ona nierównomiernie.

Ciemne plamy na skórze posiada aż 90 proc. kobiet po pięćdziesiątce i 30 proc. po 30. roku życia. To panie są również najbardziej narażone na przebarwienia. Po pierwsze dlatego, że częściej niż mężczyźni opalają się, zarówno w solarium jak i na słońcu. Po drugie, to kobiety zażywają tabletki antykoncepcyjne, zachodzą w ciążę i mają menopauzę. Wówczas najczęściej pojawiają się przebarwienia, zazwyczaj na policzkach i czole. O skłonności do powstawania zmian kolorystycznych skóry mogą również decydować geny. Ryzyko tworzenia się przebarwień wzrasta u osób cierpiących na choroby wątroby czy tarczycy.

Niezbędna ochrona
W walce z przebarwieniami niezwykle ważna jest profilaktyka. W lecie nie wahajmy się stosować kremów z wysokimi faktorami chroniącym przed promieniowaniem UV. Najlepsze będą wodoodporne kosmetyki, które nie ograniczą wakacyjnych aktywności. Podczas urlopu dbajmy również o to, by plecy, ramiona oraz dekolt były okryte lekką tkaniną. Po twarzy, właśnie te miejsca są najbardziej narażone na działanie słońca i powstawanie nieatrakcyjnych plam.

W pozbyciu się lekkich przebarwień mogą pomóc domowe sposoby. Należy do nich stosowanie kremów rozjaśniających lub własnoręcznie przygotowanych maseczek z ogórka czy cytryny.

Jak odzyskać gładką cerę?
Jeśli domowe sposoby nie zadziałają, z pomocą przyjdzie dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej. To właśnie z nim najlepiej konsultować wszelkie zmiany skórne. Lekarz jest w stanie określić, z jakim rodzajem przebarwień mamy do czynienia oraz zaproponuje najlepsze rozwiązanie, które w dużej mierze będzie zależało od głębokości i rozległości występowania zmiany skórnej.

Sprawdzonym sposobem na usunięcie przebarwień jest zastosowanie innowacyjnego lasera DISCOVERY PICO. – Impulsy lasera generują efekt fotoakustyczny, który trafia do cząsteczek pigmentu, pozostawiając nietknięte otaczające tkanki. DISCOVERY PICO rozbija barwnik na drobny pył, który jest w łatwy sposób eliminowany przez układ odpornościowy – mówi dr Agnieszka Drożniak, lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA. – DISCOVERY to najsilniejszy na rynku laser medyczny działający w nowoczesnej technologii pikosekundowej. Dzięki temu wykonywane za jego pomocą zabiegi są w pełni bezpieczne i komfortowe, a rekonwalescencja ogranicza się do minimum – dodaje ekspert.

Zastosowanie lasera DISCOVERY PICO jest bardzo szerokie. Umożliwia także redukcję blizn oraz rozstępów, a także usuwa niechciane tatuaże.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

dostarczył InfoWire.pl

Pixabay

Dzięki postępowi w medycynie szpiczak może być chorobą przewlekłą a nie wyrokiem. Nowe terapie są jednak jeszcze poza zasięgiem polskich pacjentów

Pixabay

Polacy coraz częściej pożyczają pieniądze na prywatne zabiegi medyczne, przede wszystkim stomatologiczne. Pożyczki sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych

Skomentuj