zamknij
Dieta proteinowa- wady i zalety

Dieta proteinowa- wady i zalety

Fot. http://www.morguefile.com/

Dieta proteinowa- jest to dieta, którą każdy z nas może stosować w domu. Dieta ta składa się z 4 etapów. Najważniejsza w tej diecie jest kolejność etapów, której nie wolno zmieniać.

Dr Dukan nie tłumaczy, co jest zakazane, ale wręcz przeciwnie, mówi, co wolno, a nawet trzeba jeść. Nie stawia też warunków dotyczących ilości jedzenia. Jedynym wymogiem jest picie koktajlu proteinowego – codziennie rano na każdym etapie stosowania diety.

Jakie są wady i zalety stosowania tej diety? Główną zaletą jest to, że nie musimy ograniczać się z jedzeniem. Możemy jeść produkty smaczne i zdrowe. Nie będziemy zatem cierpieć w trakcie diety proteinowej z powodu tzw. pustego żołądka! Kolejną zaletą tej diety jest jej bezpieczeństwo, nie przyniesie ona uszczerbku na naszym zdrowiu. Stosując dietę proteinową zdrowo się odżywiamy, zatem nasze samopoczucie będzie lepsze i będziemy mieć więcej energii. Jednak najważniejszym atutem i zachętą, by wypróbować akurat tę dietę jest fakt, że w przeciągu 2-3 miesięcy możemy pozbyć się nawet 15 kilogramów.

Przejdę teraz do omówienia wad wiążących się ze stosowaniem diety proteinowej. Dieta ta jest dość restrykcyjna (szczególnie jej pierwsza faza) i chociaż nie będziemy chodzić głodni, uciążliwa jest monotonia posiłków. W ciągu pierwszych dni istnieje ryzyko odczucia zmęczenia i osłabienia. Po czwartym dniu diety możemy się także liczyć z wystąpieniem zaparcia. Lekkie uczucie głodu powinno zniknąć po trzecim dniu stosowania programu.

Wydaje się, że zalety diety proteinowej znacznie przewyższają jej wady. Zatem do dzieła!

Fot. http://www.morguefile.com/

Dobra dieta to podstawa!

Fot. http://www.morguefile.com/

Czy przytyję jedząc mięso?

Skomentuj