zamknij
Maski regeneracyjne i olejki nawilżające pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji zimą

Maski regeneracyjne i olejki nawilżające pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji zimą

Częsta zmiana temperatury i noszenie czapki sprawiają, że w zimie trudno utrzymać nienaganny wygląd włosów. Aby pozostały zdrowe i błyszczące, należy pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych, jak stosowanie masek regeneracyjnych lub nawilżających olejków.

Syntetyczne nakrycia głowy w połączeniu z częstą zmianą temperatury to czynnik wpływające na pogarszanie się stanu włosów w trakcie zimy. Włosy zaczynają się elektryzować, przez co gruczoły łojowe pracują mocniej, by ochronić skórę głowy, co prowadzi do przetłuszczania włosów. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne na włosy można wykonać w salonach fryzjerskich.

– W salonach fryzjerskich można wykonać podstawowe zabieg pielęgnacje, jak nałożenie odżywki i maski, oraz mocniejsze, czyli regeneracyjne. To, jaką regenerację stosujemy na włosy, jest zależne od ich struktury oraz od tego, na co są narażone. Zabiegi regeneracyjne opierają się na proteinach jedwabiu, algach oraz na keratynie. Algi powodują mocniejsze nawilżenie i wzmocnienie włosów. Jedwab wypełnia i wygładza włos, a keratyna tworzy nowe wiązania i powoduje, że włos staje się silniejszy i grubszy poprzez pokrycie go dodatkowymi wiązaniami – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle stylista fryzur Franek Hurny z salonu Milek Design.

Przed nadejściem wiosny coraz większą popularnością cieszy się także pielęgnacja domowa, między innymi olejowanie włosów olejkami z makadamii oraz arganowymi. Dobrany pod okiem profesjonalisty olejek nanosi się na włosy na około 10-15 minut, po czym spłukuje się go wodą. Nie jest to jednak pielęgnacja przeznaczona do każdego rodzaju włosa.

– Polki mają najczęściej dość delikatne włosy. Przy doborze kosmetyku warto zwrócić uwagę na siłę produktu, ponieważ na przykład olejek arganowy jest bardzo mocny i może spowodować, że włosy będą bardziej przeciążone i przetłuszczone. Ponadto olejków nie powinno stosować się na skórę głowy ani zostawiać na noc na głowie owiniętej folią. W trakcie snu olejek przedostaje się bowiem na skórę i ją obciąża – mówi Franek Hurny.

W Polsce wciąż wzrasta liczba honorowych dawców szpiku

Laser i kwas hialuronowy zrewolucjonizowały ginekologię estetyczną

Skomentuj