zamknij
Wrocławski szpital kliniczny przynosi zyski i skutecznie korzysta ze wsparcia dolnośląskich firm

Wrocławski szpital kliniczny przynosi zyski i skutecznie korzysta ze wsparcia dolnośląskich firm

Dzięki wsparciu finansowemu prywatnych firm, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu może szybciej inwestować w nowoczesne technologie niż gdyby realizował to w ramach własnych środków. A to pomaga sprawniej zarządzać placówką i ratuje chorym życie.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu został laureatem tegorocznej nagrody gospodarczej „Dolnośląski Gryf 2013”. Otrzymał ją za szczególne osiągnięcia w działaniu na rzecz rozwoju Dolnego Śląska.

– Na pewno dobre prowadzenie szpitala dzisiaj to dobre zarządzanie i zdrowe finanse – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Pobratym, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. – Pracownicy naszego szpitala na tyle ciężko pracują, żeby nie generować strat.

Piotr Pobratym podkreśla, że szpital w dużej mierze zawdzięcza swój sukces innym firmom. Placówkę medyczną wpierają finansowo zarówno władze regionu, jak i lokalne firmy, które włączają się w poszczególne akcje społeczne.

– Generujemy zyski, natomiast bardzo ważne jest wsparcie rodzimego biznesu z Wrocławia. Dzięki firmom, które wykazują bardzo dużą aktywność społeczną i charytatywną, możemy inwestować w bardzo nowoczesne technologie. Te firmy wspierają nas w tych obszarach inwestycyjnych, które być może byśmy zrealizowali później. Tak że kupujemy czas, myślę że to dla pacjentów bardzo ważna rzecz. Bardzo się cieszymy, że dolnośląski biznes ma bardzo dużą wrażliwość w biznesie.

Wśród darczyńców dyrektor szpitala wymienia zarówno duże, znane spółki giełdowe z Dolnego Śląska, jak i małe firmy prywatne. Działalność społeczna dolnośląskiego biznesu nie ogranicza się jednak wyłącznie do darowizn pieniężnych na rzecz szpitala.

– Chociażby ostatnio KGHM, zakłady Budomeksu, które ofiarowały czy to zestawy do zabiegów histeroskopowych czy bardzo nowoczesne aparaty ultrasonograficzne. Takich firm jest bardzo dużo, nie sposób jest je tutaj wyliczyć.


Niektóre firmy świadczą też bezpośrednią pomoc na rzecz poszczególnych pacjentów.

– Ważną również rzeczą jest aktywność firm, jeżeli chodzi o indywidualną pomoc pacjentom w części w zakupach leków, które nie są refundowane przez płatnika publicznego w Polsce. To też trzeba zauważać, ta pomoc jest wtedy realizowana nie przesz fundusze szpitala, tylko bezpośrednio przez fundacje, natomiast my możemy tym pacjentom taką terapię wtedy zafundować lecząc ich o wiele bardziej skutecznie niż byłoby to możliwe w podstawowych warunkach.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu składa się z 36 oddziałów klinicznych, 23 klinik, kilkudziesięciu pracowni diagnostycznych i poradni specjalistycznych oraz bloku operacyjnego z 20 salami.
W ubiegłym roku na oddziały Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przyjęto ponad 54 tys. pacjentów. To jedna z nielicznych w Polsce placówek medycznych, która posiada nowoczesny system wydawania leków dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjentów oraz system bezpiecznej transfuzji krwi.

Konkurs Dolnośląski Gryf organizowany jest od 10 lat przez Zachodnią Izbę Gospodarczą przy współpracy ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Celem tej inicjatywy jest promowanie i nagradzanie firm, instytucji i osób za szczególny wkład w rozwój gospodarczy Dolnego Śląska.

Zaburzenia emocjonalne u kilkulatków mogą prowadzić do depresji i nerwicy

Jesienią wzrasta ochota na seks

Skomentuj