zamknij
W wakacje więcej bankomatów w miejscowościach turystycznych

W wakacje więcej bankomatów w miejscowościach turystycznych

W 25 wakacyjnych miejscowościach stanie 39 sezonowych bankomatów Euronetu. Zainstalowane są już one w większości lokalizacji, a do końca przyszłego tygodnia operator uruchomi maszyny na Mazurach. Wszystkie zostały zlokalizowane w miejscach, gdzie ruch turystyczny jest duży, a jednocześnie lokalne punkty usługowe i sklepy nie umożliwiają klientom płatności gotówką. Bankomaty będą działać niemal do końca września.

http://www.sxc.hu/Euronet już kolejny sezon instaluje w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych swoje bankomaty. Firma stara się jak najbardziej ułatwić klientom dostęp do środków w okresie wyjazdów wakacyjnych.

– Dzięki instalacji tych bankomatów dajemy możliwość większego dostępu do gotówki turystom podczas ich wypoczynku, ponieważ w małych miejscowościach turystycznych, których turyści na co dzień tak tłumnie nie odwiedzają, możliwość realizacji transakcji kartą jest dosyć ograniczona, w związku z tym bankomaty cieszą się dużą popularnością – tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Firma wybiera miejscowości popularne wśród Polaków, a nie te największe, w których rozwinięta jest sieć bankomatów należących do banków lub maszyn samego Euronetu.

– Mimo że to są małe miejscowości, wybieramy lokalizacje, gdzie jednak ruch turystyczny jest duży, więc są to bankomaty zauważalne i przez to, że to są bankomaty sieci Euronet, chętnie turyści z nich korzystają – podkreśla Ewa Miziołek.

Dodatkowe bankomaty staną m.in. przy molo w Sopocie, w Ustce, Władysławowie, Giżycku, Rewalu, Pobierowie, Jastrzębiej Górze czy Ustroniu Morskim.

– Transakcje realizowane w tych bankomatach będą realizowane na tych samych warunkach, co w bankomatach całorocznych – mówi Ewa Miziołek.

Większość bankomatów instalowanych w miejscowościach turystycznych to nowe maszyny. Część zostanie przeniesiona z mniej uczęszczanych w okresie wakacyjnym punktów.

W całej Polsce działa zaledwie 18 tysięcy bankomatów należących do banków i niezależnych operatorów. To oznacza, że mamy jedną z najgorzej rozwiniętych sieci w Europie. Na milion mieszkańców przypada przeciętnie 458 bankomatów. Średnia europejska to 870 bankomatów.

Mabion ma zgody na badania w Serbii

Styl życia, a nie geny mają główny wpływ na powstawanie otyłości

Skomentuj