zamknij
Polacy na wakacjach coraz bardziej wymagający

Polacy na wakacjach coraz bardziej wymagający

W 2013 roku, podobnie jak w latach poprzednich, popularność wycieczek zagranicznych ciągle rośnie. Zmienia się natomiast podejście Polaków do podróżowania – doświadczenia zdobyte podczas licznych wyjazdów sprawiają, że przed podjęciem decyzji dokładnie weryfikują informacje na temat oferty. Ponadto, coraz częściej głównym kryterium wyboru, nie jest niska cena, a wysoki standard.

http://www.sxc.hu/Polacy szukają dokładnych informacji o ofertach m.in. w Internecie. Celem poszukiwań są nie tylko atrakcje dostępne w wybranym celu podróży. Weryfikują także wiarygodność propozycji lub szukają alternatywnych, bardziej atrakcyjnych finansowo rozwiązań, które umożliwią wyjazd za granicę.

W porównaniu do ubiegłego roku odnotowaliśmy ponad 130% wzrost liczby rezerwacji na Edom.pl. Rzeczywiście zainteresowanie apartamentami i domkami letniskowymi wzrasta, a szczególnie tymi luksusowymi. Polacy przykładają coraz większą wagę do standardu i są bardziej wymagającymi klientami. Ponadto, problemy biur podróży wpłynęły na ich świadomość – mówi Kamil Krzyżanowski, Dyrektor Operacyjny Edom.pl.

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów pozostają jednak niezmienne wśród coraz liczniejszej grupy wyjeżdżających za granicę. Jak wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, podobnie jak w ubiegłym roku, Polacy najczęściej decydują się urlop w Grecji oraz Turcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Egipt, jednak wydarzenia ostatnich tygodni, zapewne wpłyną na spadek zainteresowania tym rejonem.

fot. edom.pl , materiały prasowe

Źródło: Raport PZOT 06.08.2013

http://www.sxc.hu/Nieco inaczej prezentują się statystyki wśród osób samodzielnie organizujących wyjazd. Wśród klientów Edom.pl zdecydowanie najpopularniejsza jest Chorwacja (aż 41,7% urlopowiczów wybiera właśnie ten kierunek) oraz Włochy (na wyjazd tam decyduje się 24,0% osób wynajmujących apartament za pośrednictwem Edom.pl). Dużą popularnością cieszą się także Francja, Węgry oraz Hiszpania.

fot. edom.pl , materiały prasowe

Zagraniczne wyjazdy są coraz bardziej popularne, ponieważ nie muszą już wiązać się z koniecznością korzystania z ofert biur podróży i poniesieniem wysokich kosztów ich usług. Portale oferują możliwość samodzielnego wynajęcia apartamentu lub domku letniskowego, co w ostatecznym rozrachunku jest znacznie tańszym, a zarazem bardziej komfortowym rozwiązaniem, dostosowanym do indywidualnych upodobań. Dlatego Polacy chętniej spełniają swoje marzenia o podróży za granicę – dodaje Kamil Krzyżanowski.

Ekspert radzi: jak skutecznie pozbyć się „boczków”?

Koniec lata, szansą na późne wakacje

Skomentuj