zamknij
Oferty tanich biletów lotniczych na wakacje wciąż dostępne

Oferty tanich biletów lotniczych na wakacje wciąż dostępne

Nadal można znaleźć okazyjne ceny biletów lotniczych na miesiące wakacyjne. Najtańsze są loty na krótki pobyt do europejskich stolic. W tym roku na wakacje za granicę chce wyjechać 5 mln Polaków, z czego większość zorganizuje sobie wyjazd samodzielnie – wynika z badań Mondial Assistance.

– Zwykle najtańsze są loty do wszystkich europejskich stolic. Tradycyjnie tanim miejscem jest Londyn – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Magdalena Greloff z firmy Skyscanner.

Za lot do Londynu w obie strony na kilka dni w lipcu i sierpniu dorosła osoba zapłaci ok. 400 zł, do Barcelony ok. 450 zł, do Norwegii ok. 120 zł, do Belgii ok. 350 zł. Na dłuższe wyjazdy okazyjne ceny można znaleźć do Włoch, np. do Mediolanu za ok. 250 zł, lub do Hiszpanii, np. Barcelony za ok. 600 zł. Jeśli dokonamy rezerwacji na dalsze miesiące ceny będą o połowę niższe.

– Możemy też zaplanować sobie wakacje w październiku lub w listopadzie. Szczególnie atrakcyjne są wtedy wszystkie kraje azjatyckie. Wtedy możemy spodziewać się już naprawdę bardzo atrakcyjnych ofert – dodaje Magdalena Greloff.

Najlepsze oferty można znaleźć na bezpłatnych wyszukiwarkach lotów on-line. Bilety w dobrej cenie oferują także strony internetowe tanich linii lotniczych.

Z tegorocznych badań Mondial Assistance wynika, że Polacy na zagraniczne wakacje planują wyjechać do Chorwacji (14 proc.), Grecji (12 proc.), Hiszpanii (10 proc.), Włoch (7 proc.). 76 proc. badanych zamierza zorganizować swój zagraniczny wyjazd na własną rękę. Zwolennicy takiej formy wypoczynku cenią sobie swobodę decydowania o sposobie spędzania wolnego czasu (57 proc.) oraz możliwość dostosowania oferty do własnych potrzeb (28 proc.). Podkreślają również, że takie wyjazdy są tańsze niż zorganizowane (19 proc.).

25 proc. kobiet w ciąży cierpi na niedobory żelaza

Latem pij napoje przez słomkę. Nie zaszkodzisz swoim zębom

Skomentuj