zamknij
Nowy sposób łączenia złamanych kości ludzkich

Nowy sposób łączenia złamanych kości ludzkich

Polski startap wymyślił nowy sposób łączenia kości ludzkich, poprzez wykorzystania modułowych płytek. To duże ułatwienie dla lekarzy i podwyższenie bezpieczeństwa pacjentów. W pomysł postanowiła zainwestować Grupa Azoty.

– Połączenie złamanych kości, aż do czasu ich zrośnięcia, za pomocą modułowych płytek, to nasz pomysł – mówi w rozmowie z MarketNews24 Małgorzata Cykowska-Błasiak, wiceprezes ScienceBioTech. – Dotychczas stosowano płytki, które jeśli były za duże, to lekarz musiał je przycinać, trudno było je dopasować do krzywizny kości, co stwarzało zagrożenie korozji wewnątrz organizmu.

Pomysłem modułowych płytek do osteosyntezy zainteresowała się notowana na warszawskiej giełdzie Grupa Azoty SA, która przed kilkoma miesiącami ogłosiła program Idea4Azoty, który oferuje wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań, niezależnie od stadium ich zaawansowania.

To pierwszy pomysł, który został zaakceptowany w ramach tego programu. Ze startapem podpisany został list intencyjny.

W programie zdefiniowano, że pomoc dla poszczególnych rozwiązań technologicznych może wynosić do 20 mln zł.

Grupa Azoty będzie zwiększać swoje finansowe zaangażowanie w program. Docelowo ma wynieść 1 proc. przychodów tej spółki, która jako grupa kapitałowa należy do największych polskich firm.

Źródło: www.marketnews24.pl

Mikropigmentacja skóry głowy – innowacyjna metoda walki z łysieniem

W zdrowym domu, zdrowy duch!

Skomentuj