zamknij
Luksusowe podróże Polaków i sposoby ich finansowania

Luksusowe podróże Polaków i sposoby ich finansowania

Jak wynika z najnowszego raportu Expandera i Travelplanet.pl, polscy turyści coraz częściej decydują się na wakacje w otoczeniu luksusu. W stosunku do roku 2012, zainteresowanie wypoczynkiem tego typu wzrosło bowiem o 114% . Drogie wyjazdy to zazwyczaj większe wydatki. Sprawdziliśmy więc, które banki oferują podróżnikom najlepsze warunki w ramach kart kredytowych.

http://www.sxc.hu/Krezusi płacą głównie kartą
Luksusowe podróże często finansowane są z wykorzystaniem karty kredytowej. To właśnie szybkość i bezpieczeństwo tego środka płatniczego jest zaletą cenioną przez ludzi zamożnych. – Osoby zamożne zwykle nie potrzebują kredytu, by wyjechać na wakacje – twierdzi Jarosław Sadowski, ekspert Expandera. – Z drugiej jednak strony ich pieniądze cały czas „pracują”, a więc czasami są zamrożone i nie można z nich skorzystać. W takiej sytuacji bogaci podróżnicy za bieżące wydatki płacą kartą kredytową. Dług jednak szybko spłacają, dzięki czemu unikają odsetek. Korzystanie z karty kredytowej daje im również pewne dodatkowe korzyści. – Zwykle do prestiżowych kart kredytowych są dodawane np. pakiety ubezpieczeń podróżnych. Ponadto dokonanie płatności kartą chroni przed skutkami skorzystania z oferty oszusta, czy np. upadku biura podróży. W przypadku luksusowych podróży w grę wchodzą duże kwoty, więc takie dodatkowe bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie – argumentuje Sadowski, Expander.

Najlepsze karty dla podróżników
W czołówce zestawienia Expandera znalazły się karty wydawane przez Raiffeisen Polbank, Citi Handlowy oraz Nordea Bank. To właśnie te banki zaoferowały wyjeżdżającym przydatne w podróży rozwiązania.

– Prestiżową Kartę Kredytową Reiffeisena warto polecić osobom, które samodzielnie organizują sobie wakacyjne podróże zagraniczne. Oferuje ona atrakcyjny sposób przeliczenia płatności dokonywanych w obcej walucie. Natomiast główną zaletą karty oferowanej przez Citi Handlowy jest gwarancja tańszych biletów lotniczych. To więc idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują za granicę, zarówno w celach wypoczynkowych, jak i służbowych. Nordea Visa Gold zaś stawia przede wszystkim na atrakcyjny pakiet ubezpieczeń podróżnych, w tym między innymi ubezpieczenie na wypadek opóźnienia lub odwołania podróży czy zagubienia bagażu – mówi Sadowski, Expander.

Świetlana przyszłość luksusowych podróży
Jak wynika z lipcowego raportu, perspektywy rynku wakacji PREMIUM są obiecujące i w najbliższym czasie możemy spodziewać się podwojenia liczby rezerwacji. Skąd ten skok? – Oferta dotyczy najzamożniejszych klientów, dla których podróżowanie stało się stylem życia, z którego niełatwo się rezygnuje – twierdzi Radosław Damasiewicz, ekspert Travelplanet.pl. – Niespecjalną barierą stają się więc ceny wypraw, ponieważ menedżerowie, właściciele prosperujących przedsiębiorstw, czyli konsumenci tej oferty, w najmniejszym stopniu odczuli skutki kryzysu. Coraz bardziej widoczny staje się także fakt, iż wielu turystów pragnie spędzać wakacje w sposób niepowtarzalny, oryginalny i aktywny.

– Najzamożniejsi klienci Travelplanet.pl, płacąc więcej niż 8695 PLN za osobę, podróżowali więc do takich krajów jak: Ekwador, Kambodża, Andora, Brazylia, Peru, Boliwia, Wenezuela, Aruba, Etiopia. Zdecydowanie dominują wyjazdy 12 – 15 dniowe. Podróż musi być egzotyczna, wzbogacona o dodatkowe atrakcje oraz nieprzeciętną rozrywkę.

Plaga komarów – groźniejsza niż myślisz?

Ile zapłacisz za auto na wakacjach?

Skomentuj