zamknij
Anna Nowak-Ibisz: Moi najbliżsi przegrali walkę z rakiem. Radzę Polkom wczesne badania profilaktyczne.

Anna Nowak-Ibisz: Moi najbliżsi przegrali walkę z rakiem. Radzę Polkom wczesne badania profilaktyczne.

Anna Nowak-Ibisz zachęca kobiety do badań profilaktycznych, dzięki którym można wykryć raka we wczesnym stadium. – W mojej rodzinie było bardzo dużo przypadków nowotworowych. Niestety moi najbliżsi z chorobą nowotworową przegrali. Stąd świetnie wiem, co to znaczy wychowywać się bez mamy – mówi aktorka.

www.foter.com– Przede wszystkim trzeba się badać. Raz w roku powiedzieć sobie: nie idę na kawę, rezygnuję ze spaceru, oddaję dziecko do przedszkola, szkoły, do niani i jadę na badania. Odwiedzam ginekologa. Badam sobie piersi sama w domu. Im wcześniej wykryjemy raka, tym większa szansa na walkę z nim, na wygraną – opowiadała aktorka podczas 16. Marszu Różowej Wstążki, jaki odbył się pod warszawskim hotelem Bristol na Krakowskim Przedmieściu.

Bardzo ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest również dobranie odpowiednich kosmetyków – takich, w których nie znajdziemy szkodliwych dla zdrowia substancji.

– Zwracajmy uwagę, jakich dezodorantów używamy. Cały Zachód wie, że antyperspiranty zawierają w sobie sole aluminium, a więc składnik, którego nie powinniśmy wcierać sobie w pachy. Powinniśmy używać naturalnych ekologicznych biodezodorantów – tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Anna Nowak-Ibisz.

Podczas 16. Marszu Różowej Wstążki do regularnych badań zachęcała również Aneta Zając.

– Jestem mamą i coraz bardziej świadomie podchodzę do tematu. Dbam o siebie dla siebie, dla najbliższych. Warto uświadamiać kobietom i przypominać im o tym, że mimo codziennego zabiegania warto się zatrzymać i zająć się sobą, pójść na badania profilaktyczne, żeby zacząć o siebie dbać o swoich najbliższych – mówi.

Pasażer ma prawo do odszkodowania także za opóźnienie pociągu spowodowane siłą wyższą

Przybywa w Polsce doul, czyli kobiet pomagających w okresie przed i po porodzie

Skomentuj