zamknij
Martyna Wojciechowska odwiedziła dzieci w klinice onkologicznej

Martyna Wojciechowska odwiedziła dzieci w klinice onkologicznej

Piątek 25 listopada, na długo pozostanie w pamięci dzieci z kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Odwiedziła ich bowiem znana podróżniczka, dziennikarka i pisarka – Martyna Wojciechowska.

Wizyta w szpitalu onkologicznym była okazją do poinformowania o rozpoczęciu współpracy z fundacją Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową na rzecz największej w Polsce społecznej idei budowy kliniki onkologicznej.Przylądka Nadziei. Zanim jednak przedstawiona została najnowsza wizualizacja projektu budowy nowoczesnego szpitala, na Martynę Wojciechowską czekały występy artystyczne najmłodszych pacjentów Kliniki, którzy następnie ofiarowali swojej idolce własnoręcznie przygotowane prezenty.

Po małym koncercie przyszedł czas na przedstawienie zebranym podstawowych założeń inicjatywy, w którą jako Liderka włączyła się Martyna Wojciechowska. Dziennikarka opowiadała o swoim osobistym zaangażowaniu w projekt, który nie tylko jako osoba publiczna, ale przede wszystkim jako matka popiera całym sercem. Podróżniczka opowiadała o swojej miłości do Wrocławia, a także wielkiej satysfakcji, jaką daje jej pomoc chorym dzieciom. ,,Nie lubię bywać na salonach, wolę swój kraniec świata. Jednak mam świadomość, że znana twarz więcej może. Nie darowałabym sobie, gdybym pracując w mediach od wielu lat nie mogła tego wykorzystać na rzecz najbardziej potrzebujących”.

Po przemówieniu Martyny Wojciechowskiej zebrani obejrzeć mogli najnowszą prezentację multimedialną, ukazującą ,,Przylądek Nadziei”, przedstawianą przez profesra Krzysztofa Kałwaka. ,,Mamy wielką nadzieję, że w styczniu tego roku wraz z Akademią Medyczną uzyskamy oficjalne pozwolenie na budowę” – mówi Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Jednak do wzniesienia całego kompleksu potrzebujemy okolo 70 mln złotych. Mimo to jesteśmy przekonani, że nie tylko dzięki tak wspaniałemu Ambasadorowi, jakim jest Martyna Wojciechowska, ale przede wszystkim dzięki zwykłym Ludziom Dobrej Woli uda nam się osiągnąć cel”.

Na konferencji prasowej nie zabrakło wzruszających chwil. Spotkanie podróżniczki z opiekunami małych pacjentów kliniki, a także rodzicami dzieci, których nie dało się uratować z pewnością na długo zapisze się w pamięci zebranych gości.

Na pytanie jednego z dziennikarzy jak to możliwe, że tak zapracowana kobieta, umie pogodzić życie pisarki, redaktorki i podróżniczki z przyjazdami do wrocławskiej kliniki i aktywnym wspieraniem fundacji, Martyna Wojciechowska odpowiada krótko: ,,To tylko kwestia priorytetów”.

Leczenie uzdrowiskowe dzieci i młodzieży

Prof. Skarżyński krajowym konsultantem w dziedzinie otorynolaryngologii

Skomentuj