zamknij
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie nagrodzony w „X edycji wyróżnień Raportu CSR”

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie nagrodzony w „X edycji wyróżnień Raportu CSR”

Projekt Polskiej Grupy Farmaceutycznej i Aptek Dbam o Zdrowie „Łódź Maraton – Dbam o Zdrowie” został nagrodzony za wyjątkowe zaangażowanie w działalność CSR. Wyróżnienie zostało przyznane przez tygodnik Gazeta Finansowa w ramach X edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”. Projekt został objęty honorowym patronatem pani prezydent miasta Łódź – Hanny Zdanowskiej – która również została wyróżniona w „Raporcie CSR”.

Kolegium redakcyjne wybierało inicjatywy spośród ponad 50 różnych projektów społecznych. Jury oceniło Maraton jako wyjątkowe wydarzenie sportowe i społeczne, będące wspólnym przedsięwzięciem Aptek Dbam o Zdrowie, Polskiej Grupy Farmaceutycznej i Miasta Łódź. Apteki Dbam o Zdrowie to największa, licząca ponad 2,1 tys. placówek rodzina aptek występujących pod wspólnym szyldem. Co miesiąc z usług Aptek Dbam o Zdrowie korzysta ponad 8,5 mln pacjentów.

W tegorocznej, pierwszej, edycji biegu po zdrowie wystartowało ponad półtora tysiąca osób. Równolegle do maratonu rozegrany został bieg na 10 km. W sumie w obu biegach udział wzięło blisko 1500 osób z Polski i zagranicy, w tym zawodnicy mający na koncie udział w największych maratonach świata: Ukraińcy Oleksandr Sitkovski i Witalij Szafar, Kenijczyk Sammy Limo, Tanzańczyk Joseph Daudi, Valentina Delion z Mołdawii, Białorusinki Maria Butakova i Maryna Domantsevich, a także polscy lekkoatleci: Rafał Wójcik, Maciej Miereczko, Agnieszka Janasiak i Arleta Meloch, aktualna mistrzyni Polski w maratonie. Gościem honorowym imprezy była Małgorzata Sobańska, olimpijka z Atlanty i Aten.

W dniu maratonu Apteki Dbam o Zdrowie zorganizowały bezpłatne badania, konsultacje lekarskie oraz pokazy ćwiczeń i technik relaksacyjnych dla seniorów. Można było zmierzyć sobie poziom cukru i cholesterolu we krwi, ciśnienie tętnicze, gęstość kości, stężenie tlenku węgla w płucach, a także poddać się profesjonalnym badaniom laryngologicznym, okulistycznym i dermatologicznym. W przeddzień „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie” odbyły się liczne imprezy towarzyszące- biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 do 1500 m, a także miejski piknik rodzinny połączony z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. W akcję włączyło się też kilka organizacji pozarządowych m.in. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Fundacja Dzieci Niczyje.

W ramach projektu odbył się także charytatywny Bieg Śniadaniowy Fundacji Dbam o Zdrowie na dystansie 2,5 km z udziałem elity sportowej maratonu. Celem była zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji.

– Organizując maraton chcieliśmy nie tylko promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, ale również pokazać nowoczesną charytatywność na wzór maratonu londyńskiego. W ramach imprezy został stworzony program Biegam – Pomagam, w ramach którego każdy z biegaczy mógł zbierać pieniądze na dowolnie wybrany przez siebie cel. To wspólna inicjatywa organizatorów i internetowej platformy charytatywnej Do More – mówi Jacek Szwajcowski, prezes PGF.

Kolejny „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie” odbędzie się 15 kwietnia 2012 r. – Mamy nadzieję, że nasz maraton na stałe wpisze się w kalendarz polskich wydarzeń sportowych, wpływając jednocześnie na prozdrowotne zachowania ludzi. W tym celu przed najbliższym maratonem planujemy zorganizowanie w największych miastach Polski klubów biegacza, w których każdy będzie mógł trenować i pod okiem ekspertów przygotowywać się do startu” – mówi Jacek Szwajcowski, prezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

***

Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu tygodnika Gazeta Finansowa publikowany jest co kwartał i w całości poświęcony jest obszarowi CSR. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Raportu. W każdym numerze wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują interesujące programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. W publikacji zamieszczane są również artykuły ekspertów i liderów opinii publicznej, którzy radzą, jak poruszać się w obszarze działań CSR – bowiem warunkiem sukcesu jest nie tylko wkładanie serca w prowadzony biznes, ale też okazywanie tego serca potrzebującym.

Zadbane stopy przez cały rok

Martyna Wojciechowska buduje ,,Przylądek Nadziei”

Skomentuj