zamknij
Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed®.

Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed®.

Wojewoda Jolanta Chełmińska wręczyła w sobotę 2 czerwca odznaczenia państwowe, przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, lekarzom i pracownikom kliniki Wolmed. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali Joanna Wysogląd–Wolniak oraz Sławomir Wolniak, lekarze i założyciele Wolmedu.

Srebrne medale nadano: Ilonie Ryplewicz, Joannie Stolarz i Aleksandrze Sztajnert, a brązowe – Agacie Dworak, Piotrowi Kwietniowi, Lidii Pietrzak oraz Karinie Stasiak.

Uroczystości wręczania odbywają się przeważnie w siedzibach urzędów państwowych. Jolanta Chełmińska zmieniła ten scenariusz, biorąc udział w dorocznym spotkaniu Klubu Pacjenta, na którym spotykają się byli pacjenci, podopieczni kliniki i poradni, członkowie klubu AA oraz ich lekarze i terapeuci. – Z radością przyjechałam do kliniki Wolmed, aby uhonorować Państwa w obecności całej załogi i Waszych podopiecznych, dla których pełnicie tę niezwykłą służbę. Jest to pomoc bezcenna, której potrzebujemy wszyscy, bo każdy ma okresy załamania i słabości. Serdecznie dziękuję za misję i powołanie, które realizujecie z takim poświęceniem.

Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed®Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed mieści się w wiosce Dubie w pobliżu Bełchatowa. Powstała w roku 2003. Jest liderem w leczeniu schorzeń psychicznych i uzależnień. Co roku z leczenia korzystają setki pacjentów z Polski i całego świata. Terapia jest prowadzona pod nadzorem wybitnych profesorów i wysokiej klasy specjalistów. Zespół kliniki posiada na swoim koncie wiele sukcesów i nagród. Na potrzeby ośrodka stworzono autorskie programy terapeutyczne o wysokiej skuteczności.

– Równie wielką dumą, jak to zaszczytne wyróżnienie, napawa nas fakt obecności tutaj tak licznego grona absolwentów i pacjentów Kliniki i Poradni Zdrowia Psychicznego Wolmed – powiedział w imieniu odznaczonych ordynator kliniki Sławomir Wolniak. – Kiedy dziesięć lat temu otwieraliśmy pierwszą poradnię, nikt nie przypuszczał, że zbudujemy tak duży krąg zwycięzców. Ludzi, którzy odnaleźli drogę do trzeźwości, uwolnili się od nałogów, fobii, depresji i lęków, rujnujących życie. Odkryli moc swojego umysłu i psychiki. Dzisiaj jesteśmy kilkutysięczną społecznością, która potwierdza, że człowiek jest niepokonany. Nigdy nie można powiedzieć, że nie ma szans na zwyciężenie nałogu, załamania psychicznego czy najgorszej choroby. Dzisiaj, w tej Klinice fakty zaprzeczają podobnym tezom. I za to, jak myślę, mój wspaniały zespół został wyróżniony.

Nowy nos, nowe życie?

Z Wiednia do Budapesztu, czyli rowerem wzdłuż Dunaju

Skomentuj