zamknij
Profilaktyka onkologiczna bezpłatnie w DeClinic

Profilaktyka onkologiczna bezpłatnie w DeClinic

Ruszył program badań w kierunku diagnostyki nowotworów jamy ustnej. Do 17 grudnia każdy pacjent Specjalistycznej Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologii Estetycznej DeClinic będzie mógł wykonać je bezpłatnie przy okazji wizyty stomatologicznej.

Nowotwory jamy ustnej należą do jednych z najczęstszych nowotworów, na jakie chorują Polacy. Przebiegają zwykle niezauważalnie dla pacjenta – bez bólu, czasami nawet bezobjawowo. Dotykają nie tylko jamę ustną ale również język, krtań oraz gardło, często również gruczoły ślinowe, tarczycę oraz zatoki. W sumie co 8. diagnozowany w Polsce nowotwór złośliwy dotyczy właśnie tych okolic. Tymczasem proste badanie diagnostyczne może uratować życie. Do 17 grudnia w warszawskiej klinice stomatologicznej DeClinic można je wykonać bezpłatnie przy okazji wizyty dentystycznej.

Kilka minut dla życia
Zachorowaniom na nowotwór jamy ustnej sprzyja palenie papierosów, picie alkoholu i wirus HPV. Do czynników ryzyka należą także m.in. zła higiena jamy ustnej i predyspozycje genetyczne.

Badanie diagnostyczne w kierunku nowotworu trwa zaledwie kilka minut. Jest bezbolesne i nieinwazyjne. Wykonuje się je za pomocą specjalnego urządzenia, które emituje światło fluorescencyjne. To właśnie ono uwidacznia zmienione patologicznie komórki. Dzięki temu lekarz stomatolog jest w stanie dostrzec niewidoczne dla gołego oka zmiany, nawet te znajdujące się w bardzo wczesnym stadium rozwoju.

– Gabinet dentysty kojarzy się zwykle z borowaniem i usuwaniem zębów. Rzadko siadamy na fotelu stomatologicznym z myślą o diagnostyce skomplikowanych schorzeń. Tymczasem rola lekarza stomatologa w profilaktyce onkologicznej jest nie do przecenienia. To właśnie on ma szansę zauważyć pierwsze niepokojące zmiany – rogowacenia, niegojące się rany, owrzodzenia – i odpowiednio skierować pacjenta na dalsze leczenie- wyjaśnia lekarz dentysta Irmina Materna, współwłaściciel i Dyrektor Medyczny DeClinic.

Jak skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych w DeClinic? Wystarczy do 17 grudnia 2013 r. umówić się na dowolnie wybrany zabieg stomatologiczny. Może to być leczenie zębów, wybielanie, czy np. wykonanie korony protetycznej. Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu (22) 11 20 400 lub poprzez stronę: http://www.declinic.pl/kontakt/. Badanie diagnostyczne zostanie wykonane bezpłatnie podczas wizyty w gabinecie.

Nowotwór szyi i głowy rozwija się bezobjawowo. Najmniejsze nieprawidłowości powinny wzbudzić niepokój

Pij kranówkę – na zdrowie!

Skomentuj