zamknij

Licówka

Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego gwiazdy filmowe mają taki śliczny uśmiech?! To nie zasługa dobrych genów! Słynny „Hollywood smile” to nic innego jak komplet licówek.

Co to jest licówka?

Licówka jest to bardzo cienka warstwą materiału cementowana na przednią powierzchnię zębów w celu poprawienia wyglądu estetycznego. Materiał z którego są wykonane licówki, a mianowicie porcelana sprawia, że zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów bez licówek.

Dzięki licówkom można wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów, zmieniając ich kolor, kształt, długość lub odbudowując brakujące fragmenty. Lekarz dentysta przykleja licówkę na przygotowany wcześniej ząb od przodu – w uproszczeniu można to porównać do przyklejenia tipsa na paznokieć. Zwykle wykonuje się około 6 lub 8 licówek w przednim odcinku łuku zębowego. Niewątpliwą zaletą licówek jest bardzo mała inwazyjność i doskonała estetyka.

Licówki porcelanowe zwykle wytrzymują od 5 do 10 lat, natomiast licówki kompozytowe wytrzymują rok lub co najwyżej 2 lata. Założenie licówki to zabieg stosunkowo drogi. Koszt za pojedynczą licówkę to co najmniej kilkaset złotych, jednakże najczęściej oscyluje wokół 1000zł.

Cosmelan

Samorząd lekarzy naruszył prawo

Skomentuj