zamknij
Alternatywa dla inwazyjnych zabiegów. Zmarszczki wygładzić mogą nici liftingujące

Alternatywa dla inwazyjnych zabiegów. Zmarszczki wygładzić mogą nici liftingujące

Lifting za pomocą nici PDO to szybka, bezbolesna i niemal bezinwazyjna metoda korygowania niedoskonałości skóry. Umożliwia uniesienie zwiotczałych fałdów, ujędrnienie wybranych okolic i wygładzenie zmarszczek. Stosuje się ją w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, pośladków i nóg. Powrót do normalnego funkcjonowania jest możliwy bezpośrednio po zabiegu, a efekty liftingu utrzymują się ponad półtora roku.

Współczesna chirurgia plastyczna rozwija się w kierunku metod coraz mniej inwazyjnych i ryzykownych. Jedną z takich procedur jest lifting za pomocą wchłanialnych nici z polidioksanonu, zwanych nićmi PDO. Zabieg umożliwia uniesienie zwiotczałych fałdów oraz ujędrnienie skóry.

– Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w okolicy drugiej brody, żuchwy i czoła. Nici można stosować również na inne elementy ciała poza twarzą. Dość modne są okolice pośladków. Efekt podporowy widoczny jest praktycznie bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Natomiast rewitalizację skóry można zaobserwować po około dwóch miesiącach – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle lek. med. Mariusz Kaczorowski z gabinetu Medycyny Estetycznej Em-Med.

Oprócz skóry twarzy i pośladków, nici PDO stosuje się również w liftingu szyi, dekoltu, brzucha oraz nóg. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nić, wprowadzona w wybraną okolicę ciała za pomocą cieniutkiej igły, lekko napina zwiotczałą skórę. Dodatkowo, obecność polidioksanonu w tkankach stymuluje wytwarzanie naturalnego kolagenu i elastyny. Substancje te są odpowiedzialne za elastyczność skóry, a ich ubytek powoduje powstawanie zmarszczek.

– Jest to zabieg dla osób między 30. a 55. rokiem życia. Praktycznie w 95 procentach przypadków po liftingu można wrócić do pracy. Oczywiście czasami zdarza się, że powstanie zasinienie na skórze, które znika po kilku dniach – dodaje Mariusz Kaczorowski.

Efekt zabiegu nie jest trwały, ponieważ nić polidiaksonowa wchłania się po około 7-8 miesiącach. Ujędrnienie i wygładzenie zmarszczek utrzymuje się jednak przez ponad półtora roku. Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań do ponownego wykonania liftingu.

Kobiety ciężarne nie powinny jeść więcej. Ważne jest jednak zwiększenie substancji odżywczych w diecie

Obalamy mity ortodontyczne

Skomentuj