zamknij
Okulary dla dzieci powinny być odporne na uszkodzenia i hipoalergiczne

Okulary dla dzieci powinny być odporne na uszkodzenia i hipoalergiczne

Wada wzroku u dziecka nie powinna być traktowana jak choroba. Kiedy po wizycie u okulisty okazuje się, że maluch potrzebuje okularów, należy dopilnować, żeby były one wykonane z trwałych i hipoalergicznych materiałów oraz przekonać dziecko, że odpowiednio dobrane szkła korekcyjne mogą dodawać uroku.

Wady wzroku wykrywa się u coraz większej liczby kilkulatków. Eksperci szacują, że co dziesiąte dziecko potrzebuje okularów. Przygotowane dla malucha oprawki muszą być trwałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia, jakie mogą powstać w trakcie zabawy i, przede wszystkim, podobać się dziecku.

– Wybierając dziecku oprawki powinniśmy zwracać uwagę na to, by soczewka z przodu na oku nie była zbyt mała ani zbyt wąska, ponieważ dziecko ma tendencję do zsuwania oprawek i patrzenia przez górę. Soczewka nie chroni wtedy oka tak, jak powinna i dziecko cały czas zerka bez ochrony i bez korekcji swojej wady – tłumaczy agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Zuzanna Krasnodębska, stylistka marki Belutti.

Skóra dziecka jest wrażliwa i skłonna do alergii – przy wyborze oprawek warto o tym pamiętać i sprawdzić, czy okulary wykonane są z hipoalergicznych materiałów. Zamiast metalowych oprawek lepiej zdecydować się na grilamidowe, czyli wykonane z materiału gumowanego.

Odbierając okulary u optyka należy upewnić się, że oprawki i zauszniki dobrze leżą, żeby nie zsuwały się przy zabawie bądź zerkaniu na dół. Aby przekonać dziecko do zakupu, należy pozwolić mu podjąć decyzji, który model wybrać. Dziecko chętniej będzie chodziło w takich okularach, dzięki czemu będzie mogło szybciej i efektywniej wyleczyć lub zniwelować wadę wzroku.

Aktor „Świata według Kiepskich” założył fundację. Będzie pomagał chorym na cukrzycę.

Pornografia częstą przyczyną problemów z libido u mężczyzn

Skomentuj