zamknij
Światowy Dzień Walki z Rakiem

Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem Fundacja Herosi przekazała dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie mobilne urządzenie RTG, które będzie służyło pacjentom Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci Młodzieży. Nowoczesny, japoński aparat znajdzie zastosowanie w diagnozowaniu bezpośrednio przy łóżku chorego m.in. zmian nowotworowych.

Przekazanie sprzętu odbyło się w obecności Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka dr n. med. Tomasza Maciejewskiego, p.o. Kierownika Kliniki Chirurgii Onkologicznej IMiD dr n. med. Magdaleny Rychłowskiej-Pruszyńskiej oraz przedstawiciela Fundacji Herosi Zbigniewa Najbauera. Środki na zakup pochodzą z działalności statutowej pożytku publicznego, w tym ze zbiórki publicznej prowadzonej w 2013 roku przez wolontariuszy Fundacji Herosi na meczach siatkówki na terenie całego kraju, z kwot przekazanych przez darczyńców i sponsorów oraz z przychodów z tytułu przekazywanego organizacji 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Tym sposobem mogliśmy zrealizować podstawowe cele postawione sobie przed rokiem, dzięki wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, zakupić sprzęt medyczny służący do wsparcia funkcjonowania bloku operacyjnego.

Zespół lekarzy, mając do dyspozycji na terenie oddziału onkologicznego tego typu urządzenie, może znacznie efektywniej wspierać proces leczenia, co powinno przyczynić się do zwiększenia szans pacjentów na pokonanie choroby. Zakup nowoczesnego rozwiązania technologicznego, wraz z przeszkoleniem personelu i wydłużonym okresem serwisowania pozwoli w zdecydowany sposób podnieść poziom diagnostyki oraz zwiększyć ilość wykonywanych badań. Aparat, ze względu na swoją wszechstronność będzie mógł być też wykorzystywany do badań na terenie innych klinik, zakładów i poradni IMiD.

Na terenie Instytutu Matki i Dziecka hospitalizowane są dzieci z obszaru całej Polski. Dotychczasowa, stała współpraca Fundacji Herosi z dyrekcją Instytutu i zespołem lekarzy onkologów przyczynia się do podnoszenia jakości procesu leczenia dzieci i młodzieży, pacjentów z wielu zakątków naszego kraju, którzy jednocześnie są podopiecznymi Fundacji. Mamy nadzieje, że dzięki temu będziemy mogli wspólnie przyczynić się do wielu uśmiechów na ich twarzach.

Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego, od 5 lat aktywnie pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz podopiecznym z domów dziecka. Przez ten czas Fundacja zakupiła sprzęt medyczny o wartości 360 000 zł. m.in. pompy do chemioterapii, kardiomonitory, specjalistyczne łóżka, sprzęt do rehabilitacji kończyn po zabiegach onkologicznych, pulsoksymety. W ostatnim czasie dzięki zbiórkom prowadzonym podczas meczów siatkarskich, licytacjom siatkarskich gadżetów, a także darowiznom z tytułu charytatywnego kalendarza udało się zakupić m.in. przenośny rentgen, konsole do oglądania zdjęć RTG o wartości ponad 120 000 zł.

Wolontariusze Fundacji Herosi realizują marzenia podopiecznych, organizują spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na mecze, treningi, koncerty. Regularnie odwiedzają podopiecznych na oddziale onkologii, organizując im czas wolny od zabiegów w trakcie leczenia i pobytu w szpitalu. Obecni są także w domach dziecka, gdzie przygotowują aktywności dla podopiecznych, pomagają w odrabianiu lekcji. Fundacja Herosi przygotowuje również sesje zdjęciowe i pokazy mody dla pacjentów, które przede wszystkim pokazują ich piękno, a nie chorobę. W działalność Herosów zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze, siatkarki, skoczkowie narciarscy, piłkarze ręczni, piłkarze nożni, a także aktorzy, projektanci i muzycy, którzy biorą udział w spotkaniach z dziećmi, zbiórkach i w sesjach zdjęciowych z udziałem podopiecznych.

Szczegóły dotyczące działań Fundacji Herosi można znaleźć na stronie: www.herosi.eu oraz na facebook.pl/FundacjaHerosi

Liberty Direct ubezpieczy turystów

Zima wróciła! Pomyśl o szaleństwie na stoku i ciepłych źródłach!

Skomentuj