zamknij
Emirates wprowadzają A380 na trasie do Hiszpanii

Emirates wprowadzają A380 na trasie do Hiszpanii

źródło: Emirates

Linie lotnicze Emirates wprowadziły Airbusa A380 do obsługi codziennego połączenia pomiędzy Dubajem i Barceloną. Dzięki zamianie oferowanie na tej trasie, obsługiwanej poprzednio przez Boeinga 777, wzrosło o ponad 2200 miejsc tygodniowo, a pasażerowie mogą cieszyć się udogodnieniami, które zapewnia flagowa maszyna Emirates.

Barcelona dołączyła do 25 innych miast w siatce Emirates obsługiwanych przez A380. Decyzja Emirates była bezpośrednią odpowiedzią na rosnący popyt na trasie pomiędzy Dubajem i Barceloną.

Gospodarka Barcelony, „biznesowej perły Morza Śródziemnego”, jest bardzo dynamiczna. Miasto przyciąga zagranicznych inwestorów, reprezentujących różnorodne sektory, a także buduje pozycję międzynarodowego centrum kongresowego oraz inspirującego kierunku turystycznego. Zamiana samolotu na A380 jest naszą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tym ekscytującym miastem – powiedział Thierry Aucoc, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates na Europę i Rosję.

W ciągu ostatnich 20 lat Barcelonę odwiedziło ponad 100 milionów osób. To miasto jest nadal bardzo atrakcyjnym i dobrze prosperującym kierunkiem turystycznym. Wprowadzenie A380 do obsługi połączenia pomiędzy Dubajem i Barceloną niewątpliwie wesprze rozwój gospodarczy miasta i całego regionu Katalonii – powiedział Pere Duran, Dyrektor Generalny Urzędu Promocji Barcelony.

Emirates A380 i hiszpański łańcuch dostaw
Airbusy A380 są fundamentem naszej strategii rozwoju floty. Zamówienia Emirates stanowią znaczną część światowego programu A380 – łącznie z ostatnim, historycznym zamówieniem na 50 dodatkowych maszyn, dokonanym podczas Dubai Airshow w listopadzie, posiadamy w swoim portfelu zamówień 96 samolotów A380. W trzech obiektach Airbusa zlokalizowanych w Hiszpanii ponad 1300 wykwalifikowanych osób pracuje w ramach programu A380. Ponadto współpracujemy z 54 hiszpańskimi dostawcami, którzy wspierają globalny łańcuch dostaw A380. Co więcej, nasze połączenie A380 będzie także wspierać działalność lokalnych firm cateringowych, świadczących usługi szoferskie czy zajmujących się obsługą naziemną – dodał Aucoc.Emirates SkyCargo i połączenia handlowe
Emirates SkyCargo jest kluczowym ogniwem łańcucha łączącego Hiszpanię z całym światem. Operując z Madrytu, Barcelony i Saragossy, przewoźnik transportuje hiszpańskie produkty do Dubaju, a także innych państw ze swojej bogatej siatki połączeń, takich jak Australia, Chiny, Indie czy Indonezja. Operacje Emirates SkyCargo wykonywane do i z hiszpańskich lotnisk wzrosły w ubiegłym roku o 44%. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Hiszpanię łączą rozwijające się stosunki handlowe, które w 2012 r. osiągnęły wartość 2 mld euro.

Airbus A380 linii Emirates wyposażony jest w 517 miejsc, w tym 14 luksusowych, prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 w pełni rozkładanych foteli w klasie biznes oraz 427 miejsc w przestronnej kabinie w klasie ekonomicznej.

Codzienny lot EK185 rozpoczyna się w Dubaju o godzinie 07:40, a kończy w Barcelonie o godzinie 12:10. Samolot rejsu powrotnego o numerze EK186 startuje z Barcelony o godzinie 15:25 i ląduje w Dubaju o godzinie 00:45 następnego dnia.

Emirates posiadają największą na świecie flotę A380, liczącą obecnie 44 maszyny, które latają do 26 miast. Co trzecia operująca obecnie maszyna tego typu należy do Emirates.

http://www.sxc.hu/

Zabiegi złuszczające pomogą skórze przetrwać zimę

http://www.sxc.hu/

Leczniczy program treningowy układany przez lekarzy ogranicza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych

Skomentuj