zamknij
Problemy z hemoroidami: doraźne sposoby

Problemy z hemoroidami: doraźne sposoby

Doraźnych sposobów na hemoroidy jest wiele. Można stosować preparaty ziołowe i leki oparte o sterydy. Oto krótkie zestawienie możliwości, jakie mają osoby borykające się z takim problemem.

http://www.sxc.hu/Specjaliści twierdzą, że problemy z hemoroidami to nic nadzwyczajnego. Statystycznie ryzyko pojawienia się takich kłopotów jest na tyle duże, że z powodzeniem można powiedzieć, że każdy jest zagrożony. Szczególnie, gdy prowadzi siedzący tryb życia. Wcześnie wykryte można leczyć. Zanim jednak uda się nam dotrwać do wizyty u specjalisty i zabiegu, powinniśmy wiedzieć, jak radzić sobie ze schorzeniem.

Domowe sposoby w początkowej fazie

Nie trzeba od razu sięgać po leki. Jeśli hemoroidy nie sprawiają jeszcze większych problemów, można próbować tak zwanych sposobów domowych. Jednym z nich jest ciepła kąpiel w wannie (przy pieczeniu) lub zimny okład torebką z lodem (przy bólu).

Sprawdzają się także nasiadówki z naparu kory dębu czy rumianku oraz okłady z użyciem wilgotnej torebki z herbatą. To ostatnie pozwala wykorzystać zawarty w liściach kwas taninowy, który hamuje krwawienie.

Roślinne leki na hemoroidy

W przypadku, gdy potrzeba czegoś więcej, można sięgnąć po leki na hemoroidy oparte o substancje pochodzenia roślinnego. Można więc zastosować preparaty zawierające wyciąg z kory kasztanowca o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i ściągający. W aptekach internetowych znaleźć można na przykład zawierający je żel lub maść o nazwie Aesculan.

http://www.sxc.hu/Z kolei naczynia krwionośne wzmacniane są przez preparaty oparte o wyciąg z ruszczyka kolczastego z ruskogeniną. Przeciwzapalnie działają także wyciągi z kwiatków z nagietka czy arniki. Wchodzą w skład popularnego preparatu Hemocal. Oprócz wymienionych wyżej preparatów można także sięgnąć po leki zawierające wyciąg z oczaru wirginijskiego.

Leki znieczulające miejscowo

Jednym z głównych objawów problemów z hemoroidami jest ból. Można go łagodzić stosując liczne preparaty przygotowane specjalnie na takie okazje. Należą do nich przede wszystkim czopki na hemoroidy takie, jak Procto Hemolan czy Hemorectal. Ten ostatni tworzy także nieprzepuszczalna warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej.

Oprócz czopków można także wykorzystywać maści. Dobrym przykładem takiego produktu może być Posterisan, który stymuluje układ odpornościowy i uszczelnia naczynia krwionośne. Dodatkowo działa przeciwzapalnie tworząc aseptyczną barierę i zapobiegając rozwojowi flroy patogennej.

Leki przeciwzapalne na hemoroidy oparte są zwykle o podstawowe substancje, takie jak lidokaina, tetrakaina czy benzokaina. Przynoszą ulgę, ale na krótko. Z tego względu muszą być stosowane często. Co z kolei może prowadzić do reakcji uczuleniowych. Co więcej, częste stosowanie obniża ich skuteczność.

Przeciwzapalne leki na hemoroidy

Z tego właśnie względu można sięgnąć także po leki przeciwzapalne. Te nie tylko uśmierzają ból, ale – jak wspomniany już Posterisan – pomagają uporać się z objawami schorzenia. Jednym z najpopularniejszych lekarstw tego rodzaju jest Procto Glyvenol w kremie lub w czopkach. Innymi przykładami takich leków mogą być Heparinum czy pirectum. Ten ostatni to także czopki, w których zawartości znaleźć można kwas hialuronowy.
http://www.sxc.hu/Inne leki to min. Avenoc, czopki ściągające o łagodnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym i Ruskorex, który ma działanie przeciwobrzękowe.

Urządzenia do leczenia miejscowego

Oprócz standardowych maści, żelów i czopków można także próbować uporać się z problemami z hemoroidami za pomocą specjalnych urządzeń do leczenia miejscowego. Przykładem może być przyrząd, który wykorzystuje metodę krioterapii o podłużnym, cylindrycznym kształcie. Jego zadaniem jest łagodzić świąd, opuchliznę i ból.

Ale uwaga: może być stosowany tylko przez jedną osobę. Za to czas użytkowania to nawet sześć miesięcy.

Przede wszystkim porada lekarza!

Niezależnie od tego, jakie są problemy z hemoroidami, trzeba pamiętać o tym, że każde leczenie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. Środki przeciwbólowe czy przeciwbakteryjne można stosować jedynie wtedy, gdy profesjonalista uzna, że nie wyrządzą krzywdy. Najważniejsze jest także to, żeby uporać się z przyczyną problemu, a nie jego efektami. Tu jednak może pomóc jedynie lekarz specjalista.

Fizjoterapeuta pomoże w treningach

Prof. Pieńkowski: to wsparcie męża pozwoliło Angelinie Jolie podjąć decyzję o usunięciu piersi

Skomentuj